Угорщина домовилася про постачання газу з Азербайджану в обхід України

01 Квітень'19

Угорщина та Азербайджан домовилися про створення енергетичної робочої групи для підготовки до транспортування азербайджанського газу в обхід України з 2021 року.

Відповідну угоду підписали міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто та його азербайджанський колега Парвіз Шахбазов, передає прес-служба уряду Угорщини.

За словами Сійярто, Угорщина зацікавлена ​​в тому, щоб долучитися до збільшеного видобування природного газу в Азербайджані і постачати його в Європу.

“Це надзвичайно важливо для Угорщини, тому що диверсифікація маршрутів постачання газу на порядку денному вже тривалий час, але з різних геологічних і регіональних причин цього не могло бути реалізовано”, – зазначив він.

Сійярто також зауважив, що “конфлікт між Росією та Україною має надзвичайно серйозний вплив на Центральноєвропейський регіон, оскільки угода, яка забезпечила б постійне постачання природного газу в Центральну Європу з Росії через Україну з початку наступного року, ще не укладена”.

“Це є особливо серйозним викликом для Угорщини з огляду на те, що більше половини імпорту російського газу до Угорщини надходить через Україну”, – підкреслив угорський міністр.

За матеріалами Газета по-Українськи

RedTram Україна