Стало відомо, скількох суддів було звільнено в межах судової реформи

31 Липень'18

За результатами кваліфікаційного оцінювання 17%, або 238 суддів, уже звільнено або підлягають звільненню.

Як повідомляється на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, станом на 30 липня оцінювання завершено стосовно 1385 суддів місцевих та апеляційних судів.

Читайте також: Що в підсумку: деталі нового закону про Антикорупційний суд

“З них 1147 суддів (83%) успішно пройшли цю процедуру і визнані такими, що відповідають займаній посаді. Інші 238 (17%) суддів підлягають звільненню або вже звільнені, зокрема: 127 суддів (9%) не підтвердили відповідності займаній посаді – 83 судді не склали іспиту та 44 судді не пройшли співбесіди з членами Комісії; 111 суддів (8%) звільнено, з-поміж іншого, за власним бажанням або їх повноваження під час оцінювання було припинено. Суддів, стосовно яких розпочато оцінювання, але немає остаточних результатів з причин оголошення перерви або зупинення кваліфікаційного оцінювання, – 292”, – повідомили у комісії.

У ВККС нагадали, що кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у межах судової реформи для всіх суддів України. Його призначено для трьох груп суддів у кількості 5157 осіб. Суддів оцінюють за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності.

У ВККС визначили, що у Вищому антикорупційному суді буде 39 суддів.

За матеріалами 5 канал

RedTram Україна