У МЗС пояснили, чому завершення будівництва "Північного потоку-2" насправді нічого не означає

23 Липень'18

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль пояснила, що боротьба проти “Північного Потоку” не стосується безпосередньо його будівництва.

“Навіть якщо ми говоримо про зміни в європейському законодавстві або Третю газову директиву, то вони стосуватимуться не самого будівництва, а функціонування”, – пояснила Зеркаль.

У свою чергу, в США розуміють, що у них є такий важіль, як санкції, однак поки що не готові його застосувати проти “Північного Потоку-2”. Вони ще чекають дій країн Євросоюзу.

Разом з тим, прийняття змін до Директиви, яка врегулює функціонування будь-якого трубопроводу в морських водах, убезпечить від неконтрольованого використання газопроводів.

За словами представниці МЗС, тільки чотири країни – Німеччина, Австрія, Нідерланди, Бельгія – підтримують це будівництво.

Читайте також: До Конгресу США внесено законопроект про санкції проти Північного потоку-2

Решта країн розуміють, що це змінить ринок – на ньому буде домінувати Німеччина. “Тому, наприклад, країни півдня, зокрема Італія, підтримали зміни в Газової директиви, поширення регулювання на офшор-проекти, яким і є “Північний потік”, – додала Зеркаль.

За матеріалами ТСН

RedTram Україна