Українцям пояснили, чому у них маленькі пенсії

06 Липень'18

Громадяни країни отримують мізерні пенсії через низький рівень офіційних доходів і тіньову економіку.

Про це повідомляється на сайті Мінсоцполітики.

Читайте також: Гройсман каже, що на перерахунок пенсій потрібні десятки мільярдів

«Насправді розмір пенсій повністю відповідає рівню офіційних доходів населення. По-перше, рівень доходів безпосередньо впливає на розмір відрахувань до Пенсійного фонду та виплату пенсій сьогоднішнім пенсіонерам. По-друге, він також впливає на розмір майбутньої пенсії тих, хто платить внески сьогодні. Тобто мізерні пенсії є прямим наслідком мізерних офіційних доходів», – зазначили в міністерстві.

Як пояснили в міністерстві, внески до Пенсійного фонду сплачуються тільки із декларованої частини заробітку, а тіньовий ринок не бере участь у пенсійній програмі, а тим часом він становить близько 30% економіки України.

«Підвищити пенсії можна, якщо збільшити офіційні доходи населення шляхом зростання зарплат і проведення детінізації економіки», – зазначили у відомстві.

З тезою, що на мінімальну пенсію без держпідтримки прожити неможливо, у Мінсоцполітики згодні, але при цьому зазначили, що підвищення пенсій – процес тривалий.

Тому радять нинішнім пенсіонерам повною мірою використовувати всю державну підтримку: зокрема субсидії на житлово-комунальні послуги та допомогу від місцевих органів влади.

За матеріалами Коментарі

RedTram Україна