Платіжна система РФ обходить санкції України через Лондон

27 Червень'18

Російська платіжна система «Юністрім» продовжує надавати послуги грошових переказів в Україну за допомогою британської CEL.INT.

Як повідомляє «Коммерсантъ», перекази в Україну з РФ можна провести тільки в євро, а видачею коштів займається британська платіжна система CEL.INT.

У колл-центрі організації заявили, що у неї укладені договори з українськими банками, і в результаті гроші, надіслані з Росії через «Юністрім», видаються в українських Ощадбанку, Юнексбанку, Аккордбанку, а також у Credit Optima Bank і IBox Bank.

Принаймні до 20 червня перекази з РФ в Україну можна було провести прямо з сайту «Юністриму», зараз така можливість зникла.

При цьому в прес-службі «Юністриму» запевнили, що «система не представлена в Україні і не має договорів з українськими банками, що виплачують кошти».

«Система грошових переказів неухильно виконує законодавство РФ, а також тих країн, в яких вона представлена»,- відзначили там.

У прес-службі НБУ наголосили, що попереджали платіжні системи про “неприпустимість співпраці з платіжними системами, щодо яких Україна застосувала санкції, а також взаємодії з ними через посередництво інших платіжних систем і організацій незалежно від їхньої юрисдикції”. Регулятор заявив, що у всіх подібних випадках буде вживати “адекватних заходів впливу, як це було у випадку з TYME”.

За матеріалами Коммерсантъ

RedTram Україна