Китайці хочуть будувати платні автобани в Україні

15 Червень'18

Китайські компанії готові вже у найближчий рік-два вкладати кошти в будівництво в Україні платних автобанів.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Читайте також: Японія запустить сервіс самокерованих автомобілів до Олімпіади 2020

“Китай нарешті серйозно розцінює Україну як місце для будівництва платних автобанів, і вони готові сюди вкладати кошти”, – заявив Омелян, коментуючи позитивні підсумки своєї минулотижневої поїздки до КНР.

“Була цікава предметна розмова. Ми домовилися з декількома компаніями, що вони зараз проведуть оцінку і, думаю, що вже наступного року ми зможемо вже більш-менш предметно говорити про те, що ці автобани можуть почати будуватися”, – підкреслив міністр.

В першу чергу це буде складова автобану GoHighway, який з’єднає Балтику і Чорне море, а також автобани, які з’єднуються з морськими портами.

Платні дороги в Україні будуть будуватися за кошти інвесторів. “Ми сьогодні вже повністю готові до концесійних доріг, чого раніше ніколи не було в Україні”, – зазначив Омелян. Міністр вірить, що цей експеримент буде успішним, питання тільки в тому, як багато таких доріг буде побудовано: “В Європі це 5-7% від загальної кількості магістралей”.

Міністр нагадав, що, згідно з 10-річною транспортною стратегією, Україна розраховує побудувати 10 автобанів високої європейської якості.

При цьому будуть будуватися “сучасні розумні дороги” – тобто не тільки асфальтові, але і розраховані на електромобілі і взаємодію з водієм.

За матеріалами НВ

RedTram Україна