Фонд держмайна почне боротьбу з "чорними" ріелторами

10 Травень'18

Фонд державного майна завершує роботу над створенням Єдиної бази даних оцінки нерухомості.

Про це повідомив в. о. голови ФДМ Віталій Трубаров.

“Ми зараз вже закінчуємо цю процедуру. Я думаю, що з червня місяця ми вже перейдемо на нові рубежі”, – сказав він.

Керівник Фонду нагадав, що метою є недопущення оформлення угод щодо купівлі-продажу нерухомості за заниженою ціною для уникнення оподаткування, особливо в містах-мільйонниках.

“За нашими даними, коли ця система запрацює, державний бюджет може одержати додатково від 2 до 3 млрд грн”, – спрогнозував Трубаров.

За його словами, оцінювач в своїй роботі буде використовувати спеціальну програму та вносити дані щодо угоди в базу.

“Якщо він потрапляє в індикатив, який там існує, тоді його робота приймається, і нотаріус має право оформити (угоду). Якщо не приймає, тоді угоди не відбуваються”, – пояснив керівник Фонду.

Як повідомлялося, Верховна Рада на початку грудня 2017 року схвалила створення Єдиної бази даних оцінки нерухомості, спрямованої на боротьбу з “чорними” ріелторами, внісши відповідні правки в Податковий кодекс.

“Ця правка спрямована проти так званих “чорних” ріелторів, які занижують ринкову вартість нерухомості, і не поширюється на аграріїв і власників земельних ділянок”, – пояснив автор правки народний депутат Максим Курячий у ході засідання Верховної Ради.

Законодавчі зміни зобов’язують суб’єктів оціночної діяльності вносити до бази інформацію зі звітів про оцінку нерухомого майна. У свою чергу, система аналізує звіти на предмет порушень і реєструє їх з присвоєнням унікального номера або відмовляє в реєстрації.

Згідно із законом, суб’єкт оціночної діяльності може оскаржити відмову в реєстрації оцінки майна протягом 10 днів у ФДМ, який зобов’язаний розглянути заяву не пізніше, ніж через п’ять днів.

За матеріалами Економічна Правда

RedTram Україна