Депутати хочуть ввести податок на упаковку

12 Квітень'18

Уже найближчим часом українська влада може подати законопроект про новий податок. Його хочуть ввести для того, щоб врегулювати проблему використання одноразових пакетів.

Народні депутати активно займаються розробкою відповідного законопроекту. У парламенті кажуть, що основна суть ініціативи полягає в тому, щоб ввести податок на упаковку.

Депутати впевнені, що таким чином залучать додаткові гроші в бюджет, за які вони сподіваються побудувати сміттєпереробні заводи.

У Верховній Раді мають намір стимулювати бізнес переходити на екологічно чисту упаковку. Водночас політики зізнаються, що важелів впливу у них на даний момент практично немає, а обсягу виробництва екологічної упаковки в країні поки недостатньо.

Очікується, що введення податку на упаковку буде стимулювати ринок виробництва екологічної упаковки за рахунок бажання бізнесу здешевити виготовлення своєї продукції.

Податок на упаковку передбачає, що у вартість продукції в пластиковій тарі включать витрати на її утилізацію. Виробників таким чином змусять здешевити виробництво, а для цього вони повинні купувати або виробляти екологічну упаковку, яка швидко утилізується.

При цьому в майбутньому народні депутати планують збільшувати податок на упаковку, щоб представники бізнесу більш активно переходили на екологічну тару.

За матеріалами PolitekA

RedTram Україна