Експерт пояснив, чому в Україні неякісні дороги

06 Квітень'18

На тендерах з будівництва українських доріг перемагає компанія, яка пропонує найнижчу ціну. Водночас ніхто не перевіряє якість виконаних робіт.

“Зараз дороги України жахливої якості. Ми готові допомагати контролювати якість українських підрядників і побудувати дороги. Однак є перешкоди для участі в українських тендерах з будівництва доріг”, – заявив президент Міжнародного благодійного фонду “Діамант України” Дерек Поттомсон.

За його словами, в Україні дуже важко домовитись. Крім того, українські компанії нечесно грають на тендерах.

“Виграє та компанія, яка впевнено дає найнижчу ціну. Тому в майбутньому маємо такий результат, який є сьогодні. Ніхто не дивиться на те, чи можливо за таку суму зробити якісну дорогу. Чи просто покласти “килимок” на асфальт. Наші аналітики чітко знають, скільки це має коштувати. Водночас того ресурсу, який дає Україна, недостатньо. Якщо хочете мати якісні дороги, то має бути і належне фінансування”, – каже він.

Часто під будівництвом доріг в Україні мають на увазі ремонт або їхню реконструкцію.

“Будувати дороги з нуля – це не те, що роблять в Україні. Ми уже звернулися до Укравтодору з конкретними пропозиціями щодо співпраці. Поки офіційної відповіді немає”, – наголосив Поттомсон.

Він підсумував, що в Україні є кілька компаній, з якими можна співпрацювати. Водночас країна повинна мати дороги, як в ЄС.

За матеріалами Газета по-Українськи

RedTram Україна