Україна випередила РФ і посіла 130 місце в рейтингу боротьби з корупцією

22 Лютий'18

Україна піднялася на одну позицію вище у дослідженні Transparency International “Індекс сприйняття корупції”. Проте динаміка зростання держави зменшилася в два рази.

Про це йдеться в доповіді міжнародної антикорупційної мережі Transparency International.

“Україна отримала 30 балів зі 100 можливих у дослідженні Transparency International “Індекс сприйняття корупції” (CPI) за 2017 рік і зайняла 130 місце (зі 180 країн). Це на 1 бал більше і на 1 позицію вище, ніж у минулому році (29 балів, 131 місце з 176 країн). Але в динаміці результати минулого року нижчі (1 бал проти 2), ніж в 2016 році”, – зазначають в організації.

Серед причин, які допомогли Україні піднятися на сходинку вище – початок роботи НАБУ і САП, продовження роботи реєстру електронних декларацій, функціонування реформи державних закупівель, обов’язкове використання системи ProZorro, реформа ринку газу та кроки з дерегуляції.

Крім того, автори відзначили зниження рівня корупції в поліції та зменшення кількості випадків, коли бізнес змушений давати хабара.

“Разом з тим, таке повільне зростання індексу України, фактично падіння динаміки зростання вдвічі порівняно з 2016 роком, пояснюється такими обставинами, як відсутність політичної волі керівництва країни до рішучої боротьби з корупцією і низький рівень довіри до українських судів і прокуратури”, – зазначають у Transparency International.

Також в організації згадали про “постійні законодавчі ініціативи парламенту, які загрожують знову антикорупційній інфраструктурі”.

“Як результат, корупція залишається для бізнесу та звичайних громадян однією з головних проблем”, – підсумовують у ТІ.

Також в організації додають, що її минулорічні рекомендації втілили частково.

“Зокрема, створення Вищого антикорупційного суду в 2017 році зупинилося на етапі подання президентом законопроекту, який суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії. “Кошти Януковича” були перераховані в бюджет за сумнівним судовим рішенням, яке досі залишається офіційно засекреченим”, – підкреслюють у звіті.

В організації згадують про те, що досі не відбувся аудит оборонних закупівель, а рівень секретності у цій сфері залишається, за даними Transparency International, і далі необґрунтованим.

“Протягом року було чимало спроб обмежити незалежність антикорупційних органів та випадків тиску на журналістів і громадських активістів, які працюють у сфері протидії корупції: запровадження дискримінаційного електронного майнового декларування, тиск з боку правоохоронних органів, провокації, протидія, побиття і дискредитаційні інформаційні кампанії”, – кажуть в організації.

Водночас у рейтингу CPI Україна вперше з 2010 року випередила Росію (29 балів), яка не поліпшила свої позиції за минулий рік.

Однак результати сусідніх країн вищі, ніж в Україні: Польща – 60, Угорщина – 50, Румунія – 48, Угорщина – 45, Білорусь – 44, Молдова – 31.

За матеріалами Економічна Правда

RedTram Україна