Відсутність ринку землі гальмує розвиток України

04 Грудень'17

Відсутність регульованого і прозорого ринку землі не дає країні належним чином розвиватися і перешкоджає притоку інвестицій в країну.

Про це під час конференції “На шляху до відкритої та обґрунтованої земельної реформи” сказав представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передає “Укрінформ”.

“Відсутність ринку землі не сприяє розвитку економіки, не дає можливості інвестиціям зайти в країну”, – сказав Люнгман.

Він зазначив, що програма підтримки МВФ спрямована на те, щоб допомогти Україні пройти шлях реформ і прийти до структурних змін в економіці.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні до ухвалення закону про обіг земель. Скасування мораторію є однією з вимог Міжнародного валютного фонду до України.

Довідка Finance.ua:

  • З 2001 року в Україні діє заборона на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, яку з жовтня 2016 року було продовжено до початку 2018 року.
  • 4 квітня Міжнародний валютний фонд представив Меморандум для подальшої співпраці з Україною, згідно з яким однією з головних умов побудови сучасної ринкової економіки є створення прозорого ринку землі.
  • В кінці квітня постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив, що ринок землі в Україні має запрацювати до початку 2018 року.
  • У свою чергу, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що він проти того, щоб продавати землю іноземцям і великим агрохолдингам.
  • 3 липня в ЗМІ з’явилася інформація, що в МВФ нібито не наполягають на запровадженні ринку земель як однієї з умов виділення Україні чергового траншу.
За матеріалами Економічна Правда

RedTram Україна