До Польщі через Росію потрапляє вугілля з окупованих територій

04 Жовтень'17

Вугілля з окупованого Донбасу імпортується до Польщі за схемою з сертифікатами походження.

Про це повідомляє польське видання Dziennik Gazeta Prawna.

Експортом до Польщі антрациту з ОРДЛО займається фірма Doncoaltrade, яка зареєстрована у місті Катовіце. У польському державному реєстрі її головою й основним акціонером є Олександр Мельничук, який упродовж певного часу був “заступником міністра енергетики “ЛНР”.

Акціонером фірми також був Роман Зюков – син колишнього першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова.

“Мельничук висилає до Росії вугілля з шахт, які він контролює, і від осіб, які займаються копанками. Бандити-власники копанок продають антрацит по $22 за тону, тоді як його офіційна ціна на кордоні з Польщею становить $140.”,- пише видання.

Читайте також: Росія допомагає бойовикам продавати вугілля за кордон – Bloomberg

У виданні зазначають, що важко оцінити, скільки вугілля таким чином потрапило і продовжує потрапляти до Польщі. Підрахунки ускладнює факт, що цю схему складно однозначно визнати контрабандною, оскільки заборона експорту з України стосується лише Криму.

В свою чергу, схему потрапляння вугілля з Донбасу до ЄС виданню підтвердив голова Східної правозахисної групи Павло Лисянський, який колись був заступником директора двох шахт в Луганській області.

За його словами, з кожної тонни вугілля, яке “ЛНР” продавала на територію, яка контролюється українською владою, до кишені Плотницького потрапляло 500 грн. Він вважає, що свою частку Плотницький має також і з антрациту, який експортується до Польщі.

За матеріалами Espreso.tv

RedTram Україна