Енергія вітру забезпечить 30% потреб Європи

30 Вересень'17

Більшість вітрових електростанцій буде сконцентровано в Німеччині, Великобританії, Франції, Іспанії, Нідерландах і Бельгії. А ось країни Східної Європи, за винятком Естонії, залишаться далеко позаду, повідомляє Clean Technica.

Енергія вітру забезпечить 30% потреб Європи до 2030 року, судячи з даних, які Європейська асоціація вітроенергетики опублікувала відразу в двох своїх доповідях: «Прогноз до 2020 року» та «Сценарії до 2030 року».

У «Прогнозі» йдеться, що якщо стандартні обсяги щорічного введення в експлуатацію вітрових електростанцій становитимуть 12,6 ГВт (поки тільки 2017 рік поставив рекорд зі своїми 14 ГВт), то до 2020 року їх потужність складе 204 ГВт. Це перетворить енергію вітру в найбільш затребуване джерело відновлюваної енергії в Європі, забезпечивши 16,5% всіх її потреб в електриці.

«Сценарії до 2030 року» розглядають три можливі варіанти розвитку подій. В основному сценарії Євросоюз досягає своєї мети: 27% всіх джерел енергії до 2030 року будуть відновлюваними. У цьому випадку потужність вітрових електростанцій досягне 323 ГВт. З них 253 ГВт припадатиме на наземні електростанції, а 70 ГВт – на прибережні. Сектор загалом зросте більш ніж в два рази в порівнянні з показником 2016 року, а морська вітроенергетика – в п’ять разів. Це еквівалентно 30% всіх потреб Євросоюзу в електриці. У проект до 2030 року вкладуть €239 млрд, що забезпечить робочими місцями 569 000 осіб.

Однак, цей сценарій можна здійснити тільки за умови, що будуть прийняті відповідні закони, а також внесені істотні зміни в систему енергетики. Не повинно бути ніяких серйозних криз в економіці, а доходи європейських держав повинні тривалий час залишатися на стабільному рівні. Крім того, в електромережу потрібно поступово інтегрувати електроенергію відновлюваних джерел.

Оптимістичний сценарій передбачає, що до 2030 року 35% всіх джерел енергії в Європі будуть «чистими». Це можливо тільки в тому випадку, якщо економічна і політична ситуація в регіоні буде максимально сприятливою. Тоді встановлена ​​потужність вітроенергетики зросте до 397 ГВт. Данія, Естонія, Ірландія і Нідерланди будуть отримувати 50% всієї електрики від вітрових електростанцій. А Німеччина, Франція і Великобританія будуть виробляти 85 ГВт, 43 ГВт, 38 ГВт вітрової енергії відповідно.

За матеріалами hightech.fm

RedTram Україна