У ЄС назвали умови для створення повноцінного газового хабу в Україні

25 Вересень'17

Європейський Союз назвав ключові умови для створення повноцінного газового хабу в Україні.

Про це повідомив директор департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля Олександр Лісніченко, пише прес-служба Міненерговугілля.

За словами Лісніченка, Європа очікує від України демонополізації ринку, запуску нового оператора ГТС, приросту видобутку, переносу точки прийому російського газу на східний кордон, розширення коридору “північ-південь” та залучення інтернаціональних операторів до управління вітчизняною ГТС для створення в Україні повноцінного газового хабу.

ЄС та СЕС висловили думку, що проект “Північний потік” створює монопольне утворення, яке потребує жорсткого регулювання, оскільки воно знижує конкуренцію. Європейці переконані, що транзит газу має бути збережений через Україну.

Читайте також: В ЄС вважають, що Україна може стати енергетичним хабом

Крім того, на форумі було відзначено зусилля України з реформування газового сектору. За оцінкою СЕС та ЄС, Україна найшвидше за всіх у ЄС реформує газовий сектор.

Нагадаємо, Єврокомісія вважає важливим збереження транзиту російського газу через Україну після 2019 року і пропонує посередництво в переговорах Росії та України з цього питання.

За матеріалами Економічна Правда

RedTram Україна