Смолій розповів, як призначення нового керівника вплине на політику НБУ

18 Вересень'17

Теги: НБУ

В.о. голови Національного банку України Яків Смолій вважає, що призначення нового очільника НБУ не змінить суттєво політику регулятора, яку він зараз проводить.

Про це він сказав в інтерв’ю “Економічній правді”.

«Коли ми говоримо про незалежність центрального банку, то в тому числі повинні враховувати і так звані особисті рішення, які можуть прийматися тією чи іншою особою. Разом з тим, відповідно до закону про Національний банк, члени правління не можуть бути звільнені одночасно двоє, і не можуть бути звільнені за рішенням першої особи. Членів правління призначає і звільняє рада Національного банку», – сказав Смолій.

Він зазначив, що процес так вибудовано, що заступники призначаються на різні терміни, є каденція 5, 6 і 7 років – щоб була спадкоємність і одночасно не звільнилося декілька членів правління. Отже, голова не може кардинально змінити склад правління.

«По-друге, щодо нормативних документів Національного банку, то одноосібне рішення тут взагалі не ухвалюється. У нас є дев’ять комітетів, два з яких ухвалюють самостійні рішення. Це комітет з управління активами і пасивами, інший – з нагляду. Всі інші комітети розглядають питання, які є в профільній діяльності цих комітетів. Для ухвалення рішень в подальшому пропозиції від комітетів виносяться на правління. Комітет – колегіальний орган і правління – колегіальний орган. Одна людина не приймає рішень», – сказав Смолій.

За матеріалами Економічна Правда

RedTram Україна