Порошенко підписав закон, який полегшує Україні виплати за держборгом

11 Вересень'17

Президент України Петро Порошенко підписав закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів в цінні папери” (законопроект №7052). Про це повідомили в прес-службі президента, сказано в матеріалі Сегодня.

Згідно з повідомленням, даний закон, прийнятий Верховною Радою 7 вересня, уточнює перелік операцій з державними цінними паперами, доходи від яких, отримані нерезидентами, не підлягають оподаткуванню.

Нагадаємо, в пояснювальній записці до документа йдеться, що закон дозволяє звільнити від сплати податків доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів, дисконту за державними цінними паперами – якщо їх виплачує Мінфін як емітент.

Як пояснив раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман, цей закон дозволяє заощадити на обслуговуванні держборгу України. За його словами, Україна з цим законом може вже у вересні провести перезапозичення, вийшовши на зовнішні боргові ринки, і зменшити навантаження з виплат державного боргу України на держбюджет.

Як відомо, в жовтні 2015 року власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро підтримали їх реструктуризацію:

80% суми змінюються на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки;

20% – на державні деривативи, виплати за якими в 2021-2040 рр. залежатимуть від темпів зростання ВВП країни. Так, якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3%, виплат за паперами не буде. Якщо приріст реального ВВП складе від 3% до 4%, виплата по паперах складе 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% – то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%.

Зазначені умови за деривативами будуть діяти тільки після того, як номінальний ВВП України досягне 125,4 млрд доларів США – нагадаємо, за підсумками 2016 року ВВП України склав 91,7 млрд доларів за поточним курсом НБУ.

Крім цього, в 2021-2025 роках виплати за деривативами будуть обмежені 1% ВВП.

За матеріалами Сьогодні

RedTram Україна