НБУ пояснив, через що повернулася інфляція в Україну

11 Жовтень'16

Теги: НБУ

У Нацбанку пояснили, які товари і послуги найсильніше подорожчали з приходом осені.

Прискорення інфляції у вересні 2016 року на 1,8% було прогнозованим, однак виявилося нижчим, ніж припускав Національний банк України (НБУ).

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

За даними регулятора, базовий індекс споживчих цін у вересні виріс на 2%, в першу чергу через подорожчання одягу і взуття на 10,3%.

“Зміна цін на теплий одяг і взуття безпосередньо не враховується протягом березня-серпня. Відповідно, у вересні позначилися зміни цін, накопичені за ці місяці. При цьому зростання цін на ці товари було нижче, ніж очікувалося”, – пояснили в НБУ.

Зростання цін і тарифів, що регулюються адміністративно, було зафіксоване на рівні 2,8% і відповідає прогнозам. Регулятор пов’язує цей факт з підвищенням вартості житлово-комунальних послуг, а особливо – на електроенергію для населення (на 27,8%).

Істотно підвищилася і вартість освітніх послуг (на 5,3%) за рахунок сезонного подорожчання вартості середньої та вищої освіти. Через серпневу девальвацію гривні також піднялися ціни на імпортні товари – транспортні засоби, фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання, аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації.

Більш істотно, ніж очікував НБУ, знизилися ціни на овочі та фрукти, а також на окремі зернові. “Це пов’язано з розширенням пропозиції продукції вітчизняного виробництва. Однак зниження цін на ці товари практично компенсувало подорожчання м’яса та м’ясних продуктів, а також молока і молочних продуктів, яке відбулося через зростання собівартості виробництва і підвищення цін на ці товари на зовнішніх продовольчих ринках.

Також очікувано продовжили дорожчати тютюнові вироби та алкогольні напої”, – вказали в НБУ.

RedTram Україна