RSS

Що таке RSS

Зараз у кожного поважаючого себе сайту, блогу або порталу є можливість підписатися на RSS. І показником успішності і популярності ресурсу є кількість користувачів RSS-фід. Що ж воно таке, цей «еРеСеС»?

RSS (Really Simple Syndication) – це формат, який описує контент сайту і не порушує при цьому дизайн та структуру. В результаті використання даних в RSS-форматі:

  • по-перше, користувач отримує доступ до інформації про новини,
  • по-друге, власники веб-сайтів мають можливість обмінюватися інформацією.

Повідомлення в форматі RSS виглядає як заголовок новини з декількома словами (реченнями) її тексту, а також лінк, переходячи по якому, можна прочитати повний текст експортованої новини. Крім того, за допомогою RSS-технології можна розмістити на своїй сторінці заголовки новин з інших сайтів.

Перевагою використання RSS-технології для читання новин є також порівняно невеликий трафік, адже коли зчитується новина в RSS-форматі, експортується тільки заголовок, перші декілька слів новини і лінк на неї. Якщо ця новина цікава, тоді її можна читати далі, перейшовши по лінку, якщо ні – пропустити. Цей формат також дозволяє уникнути вірусів – в текстовому зображенні, яким і є формат RSS, вірусу просто нема де розміститися.

Як користуватися RSS

Для того, щоб завжди бути в курсі усіх з’явившихся новин і анонсів на всіх цікавих Вам сайтах відразу, але при цьому “не ходити» на кожен з них самостійно, можна скористуватися однією з безлічі існуючих спеціальних програм-агрегаторів (або RSS-рідерів), попередньо вказавши їй список зацікавивших Вас RSS-файлів. RSS-агрегатор буде автоматично з заданим інтервалом часу перевіряти вказані в настройках ресурси и показувати Вам всі зміни на них у вигляді єдиної стрічки.

Сьогодні нарівні з RSS-агрегаторами також популярні і веб-агрегатори, які представляють собою сайти зі збору та відображення RSS-потоків, такі як Яндекс.Стрічка, Google Reader або Bloglines. Крім того, для читання RSS-потоків існують спеціальні онлайн-сервіси, наприклад Lenta.Yandex.Ru. Багато сучасних браузерів і поштиових клієнтів вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Ви вже зрозуміли як RSS допоможе Вам економити час та гроші. Якщо, припустимо, у Вас в закладках знаходиться 20 блогів, тоді, для того, щоб вручну подивитися чи є на них оновлення, доведеться відкрити всі 20 блогів и продивитися їх на предмет оновлення. Здійснюючи подібні маніпуляції, Ви втрачаєте як час, так і гроші – адже трафік не гумовий. Таким чином, формат RSS дозволяє вирішувати колись недоступні задачі.

Отже, немає сумнівів, що RSS – дуже корисна річ!

RedTram Україна