Допомога до сервісу "Портфель"

Зміст

 1. Про роботу з інвестиційними портфелями
 2. Створення портфелю
  1. Вибір інвестиційної стратегії
  2. Реєстрація/авторизація користувача в системі
  3. Визначення коефіцієнту неприйняття ризику
  4. Введення інвестиційної суми та назви портфелю
 3. Список портфелів користувача
 4. Управління портфелем
  1. Перегляд рекомендованого складу портфеля
  2. Робота з інвестиційними інструментами, які входять в портфель
  3. Перегляд поточного стану портфелю
  4. Ребалансування
  5. Графіки
  6. Закрити портфель
  7. Перегляд історії роботи з портфелем
 5. Мій кабінет

Про роботу з інвестиційними портфелями (до змісту)

Інвестиційний портфель це сукупність цінних паперів і інших активів, зібраних разом для досягнення певної мети. Складовими інвестиційного портфеля можуть бути будь-які активи, від золота і нерухомості, до акцій і опціонів.

«Інвестиційний консультант» дає Вам унікальну можливість, без серйозного володіння інвестиційним інструментарієм, створити власний оптимізований інвестиційний портфель та в автоматизованому режимі слідкувати за його результативністю і здійснювати його ребалансування.

Для формування власного оптимального інвестиційного портфеля потрібно пройти декілька етапів. Для визначення Вашого оптимального інвестиційного портфеля сайту не потрібно знати ні Ваше ім’я, призвіща, дату народження, домашню адресу і т.і., а тому наш сервіс є цілком анонімним. Отже етапи є наступними:
 1. Провести ретельний аналіз факторів, що впливатимуть на вартість Вашого інвестиційного портфеля.
 2. Вибрати оптимальну стратегію інвестування.
 3. Пройти реєстрацію/авторизацію на сайті.
 4. Визначити індивідуальний коефіцієнт ставлення до ризику.
 5. Оцінити величину Ваших капіталовкладень у інвестиційний портфель.
 6. Здійснити розрахунок оптимального інвестиційного портфеля за вибраною стратегією інвестування.
 7. Ввести попередньо-оцінену величину капіталовкладень, яка планується до інвестування у портфель та здійснити його збереження в базі даних сайту. 
Аналіз факторів, що впливатимуть на вартість інвестиційного портфеля
Формування інвестиційного портфеля – справа  тонка, що потребує ретельного аналізу всієї інформації, що знаходиться в засобах масової інформації та поширюється серед професійних учасників фондового ринку. Аналіз цієї інформації полягає у виділенні з великого масиву даних  найбільш впливових факторів, що впливатимуть на вартість Вашого інвестиційного портфеля. Цей аналіз здійснюється з допомогою так званих фінансових економетричних моделей, які вимірюють коефіцієнти чутливості до всіх  факторів ризику та прогнозують їх майбутні значення.
 
Вибір стратегії інвестування
Наступним етапом реалізації інвестиційного портфеля є вибір стратегії інвестування. Стратегія інвестування визначається Вашими цілями інвестування, наприклад, придбати через 10 років заміський будинок, зібрати певну кількість коштів через 5 років на навчання дитини, через 3 роки придбати автомобіль, зібрати кошти на літню відпустку через 10 місяців. На вибір стратегії інвестування впливають також Ваші персональні риси характеру, Ваш фінансовий стан, вік, стать,  професія тощо. Ваша персональна стратегія інвестування  визначається також Вашим баченням майбутнього розвитку ринку. Наприклад, інвестори, які передбачають зростання долара – переводять усі свої готівкові заощадження в долар, а інвестори, які вірять у силу євро – у євро, а дехто тримає готівкову складову свого інвестиційного портфеля виключно у гривнах, сподіваючись на силу української економіки. У міру розвитку фондового ринку України ми пропонуватимемо Вам різноманітні інвестиційні стратегії, що поєднуватимуть у собі Ваші персональні характеристики, фінансовий стан, стан ринку, вибір сегментів ринку та термін інвестування. Детальніше про стратегії.
 
Тестування на персональне ставлення до ризику
Перш за все ми пропонуємо Вам пройти тестування на персональне ставлення до ризику, яке вимірюється деяким коефіцієнтом, що впливає на склад Вашого інвестиційного портфеля. Наприклад, якщо цей коефіцієнт є великим, більшим 10, то Вам не вартує формувати свій портфель з великим числом акцій і переживати надмірні хвилювання, коли акції будуть падати в ціні. Якщо Ви виявитесь дуже толерантними до ризику, і Ваш коефіцієнт неприйняття ризику буде близьким до 2, то Вам краще запропонувати інвестиційний портфель з ризикових активів, які мають високу потенційну прибутковість.
 
Оцінити величину капіталовкладень у інвестиційний портфель.
Тепер Вам важливо оцінити величину Ваших капіталовкладень у інвестиційний портфель. Це може бути, наприклад, одноразова інвестиція величиною 100 тис. грн. або щомісячне поповнення портфеля на 5000 грн. тощо. Якщо очікувана величина Ваших інвестицій протягом року не перевищує   200 тис. грн., то ми Вам не рекомендуємо розпочинати побудову інвестиційного портфеля з акцій, а зупинитись на формуванні золото-валютного портфеля. Якщо ж Ваша запланована річна сума інвестування перевищує 200 тис.,  то ми рекомендуємо використовувати дві можливості: 1) поєднувати золото-валютний портфель з пайовими інвестиційними сертифікатами КУА; 2) поєднувати золото-валютний портфель з акціями. Якщо ж Ваш інвестиційний капітал перевищує 2 млн. грн., то рекомендуємо Вам подумати над додаванням у портфель нерухомості та єврооблігацій українських емітентів.

 

Сервіс «Портфель» було створено для надання інвесторам та інвестиційним аналітикам таких можливостей:

 • автоматизоване стеження за вартістю свого портфеля,
 • здійснення порівняльного аналізу різних стратегій на прикладі ринку українських фінансових продуктів,
 • придбання будь-яких складових портфелю в онлайн-режимі.

У інтерфейсі портфелю при відображенні прибутковостей використовуються два наступні спеціальні кольори:

зелений – дані за придбаними цінними паперами,

блакитний – дані за цінними паперами з рекомендованого портфелю.

Загальна схема роботи сервісу «Портфель»:


Натисніть для збільшення схеми

Ви можете потрапити на сервіс «Мій портфель» кількома шляхами:

 • Головна сторінка - Портфель - Новий портфель
 • Головна сторінка - Портфель - Мої портфелі
 • Банер на головній сторінці сайту
 • Написи «Мої портфелі» та «Новий» у ліві колонці
 • Напис «Портфель» біля входу в управління профілем

Створення портфелю (до змісту)

Вибір інвестиційної стратегії (до змісту)

 

Реєстрація/авторизація користувача в системі (до змісту)

При користуванні сервісом необхідно зареєструватися, щоб мати можливість зберігати свої портфелі та здійснювати операції в інтерфейсі портфелю.

Якщо Ви вже зареєстровані у нашій системі, введіть логін та пароль, які Ви використовували при реєстрації.

Для реєстрації необхідно заповнити поля:

 • «Логін» - унікальний ідентифікатор, за яким закріплюються портфелі
 • «e-mail» - адреса електронної пошти
 • «Пароль» - пароль
 • «Підтвердіть пароль» - підтвердження паролю

Поле «Ім’я» буде використовуватися при показі матеріалів, що належатимуть Вам (коментарі, записи у блозі, тощо). Якщо поле не буде заповнено, буде використовуватися поле «Логін».

Визначення коефіцієнту неприйняття ризику (до змісту)

Для того, щоб створити портфель необхідно пройти тестування на ставлення до ризику та заповнити анкету, за результатами яких буде визначено коефіцієнт Вашого неприйняття ризику.

Для заповнення анкети необхідно вказати значення ризиковості другого проекту Y, який визначається з того, за яких умов дві інвестиційні пропозиції будуть для Вас однаково привабливими.

Як показано на ілюстрації:

- перший проект має рівень ризику 10% та середню прибутковість 30%: при початковій інвестиції у 1000 грн. через рік, в середньому, буде отримано 1300 грн.;

- другий проект має рівень ризику Y%, та середню прибутковість 40%.

Вам необхідно, керуючись своїм досвідом та особистими вподобаннями підібрати рівень ризику Y таким чином, щоб Ви з однаковою зацікавленістю ставилися до обох проектів.

(2) Враховуючи результати дослідження, проведеного в Україні під керівництвом Євгена Пенцака, можна оптимізувати визначення коефіцієнта неприйняття ризику, для цього Вам потрібно відповісти на 5 питань:

 • Чи є Ви менеджером?
 • Яка Ваша стать?
 • Який Ваш вік?
 • У місті чи селі Ви проживаєте?
 • У якому регіоні Ви проживаєте?

Після виконання обох пунктів натисніть на кнопку «Порахувати» – буде розраховано Ваш коефіцієнт неприйняття ризику.

Натисніть на кнопку «створити портфель» для створення рекомендованого портфелю відповідно до Ваших вподобань.

Введення інвестиційної суми та назви портфелю (до змісту)

На малюнку ви бачите графік розрахунку Вашого оптимального інвестиційного портфеля. Розрахунок ведеться на основі принципів, розвинених Нобелівським лауреатом Гарі Марковицем.

Докладніше про теорію Гарі Марковиця. показати

Введіть суму, на яку ви хочете розрахувати оптимальний портфель у поле «Інвестиційна сума» та назву портфелю та натисніть на кнопку «Створити».

Після створення інвестиційного портфелю Ви можете його наповнити або ознайомитися з Вашим рекомендованим портфелем.

Вітаємо, Ви створили новий портфель!

Список портфелів користувача (до змісту)

Після створення портфелю або входу на сторінку «Мої портфелі» Ви потрапляєте на сторінку вибору портфелю. Клікніть по назві портфелю, з яким ви бажаєте працювати, або натисніть на відповідну кнопку «управління портфелем».

Управління портфелем (до змісту)

Перегляд рекомендованого складу портфеля (до змісту)

Одразу після створення портфелю він не містить ніяких цінних паперів, однак у ньому можна переглянути рекомендований портфель на інвестовану Вами суму.

Ми формуємо оптимальний інвестиційний портфель з використанням принципів, розвинених Нобелів­ським лауреатом Гарі Марковицем. Теорія Гарі Марковиця відома усім інвесторам світу, проте кожна її практична реалізація, зокрема для нашого фондового ринку, є унікальною – і в міру розвитку ринку потребує адаптації до нових умов. Така адаптація вимагає знання теорії, відповідних алгоритмів, постійного оновлення інформації з фондового ринку та значних часових затрат. Цю роботу для інвестора, що користується нашим веб-сервісом, виконують провідні фінансові аналітики КМБШ – члени команди Інвестиційного консультанта.

При розрахунку рекомендованого портфелю необхідний коефіцієнт неприйняття ризику. Його значення є специфічним для кожної країни та для різних груп людей. Для його визначення використовується результат соціологічного дослідження, проведеного в Україні під керівництвом Євгена Пенцака .

Сформований для Вас рекомендований інвестиційний портфель дає інформацію про те, у які активи та у якій кількості, відповідно до Ваших вподобань, ви можете вкласти кошти.

Робота з інвестиційними інструментами, які входять в портфель (до змісту)

Вкладку «змінити» призначено для зміни складу портфелю шляхом виконання необхідних операцій над активами, що можуть входити до його складу:

акції (до змісту)

При оформленні операції з акціями Вам необхідно:

 • ввести назву акції (почніть вводити назву у полі «Назва акції»(7) та виберіть потрібне Вам необхідного Вам підприємство зі спадаючого списку),
 • ввести кількість акцій(1),
  • додатню - для придбання акцій
  • від'ємну - для продажу акцій
 • вказати реальну ціну акції(2),
 • задати дату операції(4).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від суми(3),
 • визначити «№ документу» (5) для особистих потреб.

На вкладці для обраної акції показано дату, починаючи з якої можна здійснювати операції купівлі-продажу з нею(6).

пай ПІФ (до змісту)

При оформленні операції з паями ПІФ Вам необхідно:

 • ввести назву фонду (почніть вводити назву у полі «Назва фонду» (7) та виберіть потрібний Вам Фонд зі спадаючого списку),
 • ввести кількість паїв (1),
  • додатню - для придбання паїв
  • від'ємну - для продажу паїв
 • вказати реальну ціну паю (2),
 • задати дату операції (3).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від суми (4),
 • визначити «№ документу» (5) для особистих потреб.

На вкладці для обраного паю показано дату, починаючи з якої можна вводити операції купівлі-продажу з ним (6).

гривневі депозити (до змісту)

відкриття

Для додавання гривневого депозиту на вкладці «змінити» необхідно ввести:

 • суму депозиту (1),
 • відсоткову ставку за депозитом (2),
 • задати дату операції (3).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від суми (4),
 • визначити «№ документу» (5) для особистих потреб.

закриття

Для закриття гривневого депозиту на вкладці «змінити» необхідно:

 • вказати зняту в реальності з депозиту суму (1),
 • задати дату операції (3).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від суми (4),
 • визначити «№ документу» (5) для особистих потреб.

валютні депозити (до змісту)

відкриття

Для додавання валютного депозиту на вкладці «змінити» необхідно:

 • обрати валюту депозиту (7),
 • вказати відсоткову ставку депозиту (8),
 • вказати суму депозиту (1),
 • вказати курс валюти на час відкриття (2),
 • задати дату операції (3).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від суми депозиту (4),
 • визначити «№ документу» (5) для особистих потреб.

На вкладці показано дату, починаючи з якої можна здійснювати операції відкриття/закриття валютного депозиту (6).

закриття

Для закриття валютного депозиту на вкладці «змінити» необхідно:

або

 • вказати зняту в реальності з депозиту суму в гривнях (1), або вказати зняту в реальності з депозиту суму у валюті(1) та курс на момент операції(2),
 • задати дату операції (3).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від суми (4),
 • визначити «№ документу» (5) для особистих потреб.

металеві депозити (до змісту)

відкриття

Для додавання металевого депозиту на вкладці «змінити» Вам необхідно:

 • обрати метал депозиту (7),
 • вказати відсоток за депозитом (8),
 • вказати початкову вагу металевого депозиту(1),
 • вказати вартість одного граму на час відкриття депозиту (2),
 • задати дату операції (3).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від вартості депозиту (5),
 • визначити «№ документу» (6) для особистих потреб.

На вкладці показано дату, починаючи з якої можна здійснювати операції відкриття/закриття металевого депозиту (6).

закриття

Для закриття металевого депозиту на вкладці «змінити» необхідно:

 • вказати зняту в реальності з депозиту суму у гривні(1),
 • задати дату операції (3).

Додатково Ви можете:

 • вказати «комісійні» у гривнях чи як відсоток від суми (4),
 • визначити «№ документу» (5) для особистих потреб.

Перегляд поточного стану портфелю (до змісту)

Ви бачите усі активи, що входять до складу Вашого портфелю,

Ви можете переглянути поточний склад свого портфелю на вкладці «поточний склад», де

«шт» - сума депозиту у відповідних одиницях або кількість акцій/паїв ПІФ у портфелі;

«ціна грн» - одиниці депозиту або вартість одної акції/паю ПІФ;

«вартість грн» - вартість позиції у гривні;

«Загальна вартість» - загальна гривнева вартість усіх активів, що входять до складу даного портфелю.

Ребалансування (до змісту)

На вкладці ребалансування відображаються рекомендації з приведення складу Вашого існуючого портфелю до поточного рекомендованого портфелю.

У стовбці «шт» відображено наявну кількість цінних паперів, а у стовбці «±шт» - операцію, яку необхідно здійснити з даним цінним папером для приведення складу свого портфелю до рекомендованого.

На даній вкладці можливо виконати ребалансування портфелю, натиснувши на кнопку «ребалансувати».

Для ребалансування свого портфелю:

 1. Натисніть кнопку «ребалансувати».
 2. Введіть суму, на яку Ви хочете створити новий рекомендований портфель.
 3. Натисніть кнопку «зберегти».

Графіки (до змісту)

Ви можете переглянути графік прибутковості свого портфелю на вкладці «графік». Дані для графіків прибутковості портфелю оновлюються автоматично щоночі.

Спочатку Ви бачите графік, на якому показано зміну прибутковості за кожен день. Ви можете натиснути на кнопку «Весь термін», щоб побачити графік за весь час існування портфелю.

Закриття портфелю (до змісту)

За потреби Ви можете закрити свій портфель. Для цього, знаходячись в інтерфейсі управління портфелем, натисніть на кнопку «закрити».

Якщо портфель містить хоча б одну активну операцію, його буде відправлено до архіву.

Якщо портфель містить лише рекомендовані цінні папери, його буде знищено.

Перегляд історії роботи з портфелем (до змісту)

Під час роботи внизу основного інтерфейсу для роботи з портфелем знаходиться історія роботи з портфелем. До неї заносяться усі операції з купівлі-продажу цінних паперів, відкриття та закриття депозитів та виконані ребалансування портфелю.

Мій кабінет (до змісту)

Ви можете змінити свої логін, пароль, ім’я, адресу електронної пошти та анкетні дані на сторінці «Мій кабінет».

RedTram Україна