Куди інвестувати мільйон, або Частина восьма така ж страшна, як у Гоголя

Сергій Оксаніч (45) 11 Червень'10

Теги: інвестиції, нерухомість, фондовий ринок

Фешенебельний офіс компанії з продажу нерухомості у центрі Києва. За столом переговорів Льоня Голубко та менеджер.

(Казка для дорослих. Продовження. Попередні частини 30.03, 8.04, 14.04, 30.04, 13.05, 20.05,  26.05 , 4.06)

Л ь о н я. Мене турбує те, що до пропонованого вами дачно-котеджного містечка веде дуже завантажена траса. Це може суттєво затримувати в дорозі. Адже майже п’ятдесят кілометрів до центру міста…

М е н е д ж е р. Нехай вас це не турбує. До кінця наступного року в планах Автодору є будівництво нового автошляху. Тим більше, до ваших планів входить здача будинку в оренду. Отже, витрати на час у дорозі – не ваш клопіт, а орендарів. Те, що ви пропонуватиме їм – це чисте повітря, тиша, зручності побуту. Якщо їм необхідно щоранку їхати на дев’яту годину в офіс, то нехай переходять на дистанційну форму співпраці з роботодавцем. Зараз це модно: начальник дивиться на підлеглого по Skype, робота виконується вдома, відсилається по електронній пошті. Економія на бензині, на обладнанні робочого місця в офісі! Нові стандарти, пане Леоніде!… Між іншим, наша компанія також не пасе задніх щодо інновацій. Ми пропонуємо вам перед укладенням угоди абсолютно безкоштовно провести добу в тому будинку, який ви обрали для покупки. Сучасний додатковий сервіс. Ось ключі. Походіть босими ногами по травичці, послухайте солов’їв уночі. А на ранок приїдете до нас з переконанням, що наша пропозиція - найкраща.

Заміський будинок.

Глуха ніч. Льоня завмер посеред кімнати, несамовито тремтить від переляку. Звідусіль доносяться дивні лякаючі звуки: скрегіт підлоги, завивання потойбічних істот, квакання болотяних кікімор та інша маячня. Поступово вся хата наповнюється страшними потворами, що лізуть з усіх щілин. Льоня встигає заскочити до підвалу, закриває за собою кришку люку та затамовує подих, стоячи на драбині.

П р о с т и р а д л о (у вигляді привида). Де він? Де він? Я його не бачу! Великий Магістр прислав мене з місією зачарувати його. Після моїх чар він не повинен питати довідку з Єдиного реєстру ділянок про те, чи не накладено заборону на продаж або арешт нерухомості.

З е л е н е ж е л е (схоже на медузу, повзе підлогою). Я його відчуваю, він десь близько! Мене також прислали з метою напустити на нього мару, щоби він не питав про права третіх осіб на цей будинок і не вимагав згоди дружини власника на продаж землі. Стара відьма з’явиться після укладання угоди, скаже, що була проти продажу і легко відсудить свою нерухомість назад. Угоду буде визнано недійсною, цей телепень зажадає гроші назад, але гроші зникнуть. Буде щомісяця отримувати по 25 відсотків з пенсії відьмака-власника якісь копійки в якості відшкодування. А інфляція їстиме ці копійки, їстиме. Ха-ха!!!

Б е з р у к е о д н о о к е с т в о р і н н я (кульгає). Цей новоспечений інвестор навіть не здогадується, що слід укладати дві угоди – одну на землю, а іншу на будинок. А угоду на будинок ще й візувати в БТІ. Де йому знати, що він аналогічні угоди має укласти і на сарай і на баню, що стоять на ділянці?! І ще йому доведеться брати новий Державний акт на право приватної власності на землю. Він про це й не здогадується, а отже, земля так чи інакше залишиться власністю нашого відьмака.

П р о с т и р а д л о. Де він? Де він? Я його досі не бачу (всі потвори шукають Льоню по кімнаті). А ще я маю подбати, щоб ніхто не підказав йому поцікавитися наявністю сервітутів[i]. Це означає, що навіть якщо коли-небудь він і стане власником цього будинку, ми все одно зможемо безперешкодно пересуватися по його газону на свої шабаші.

З е л е н е ж е л е. Гей, хто подбає про те, щоб він не дізнався, що будинок уже двічі зданий в оренду? А Великий Магістр отримує орендну плату одночасно з двох таких же телепнів! І угоди укладені на рік наперед.

К а р л и к з к р и в и м и н о г а м и. Та Білява Відьма заклала будинок! Я це точно знаю! А ще я чув, що старий відьмак, яикй є начебто власником, насправді власником не є, а є лише користувачем. Тому продати він може лише право на користування землею. Ха-ха-ха! За ціною права власності на землю! (всі потвори сміються, продовжуючи нишпорити в пошуках Льоні).

Б е з р у к е о д н о о к е с т в о р і н н я. Я вам більше розповім. Колись ця ділянка потрапила під сусідський обмін. Тобто двоє просто помінялися ділянками, не вносячи в документи ніяких відомостей. Тепер для продажу начебто пропонується цей будинок, а на папері – ота закинута хибара біля болота. Мене надіслали сюди напустити чарів, аби цей Льоня не цікавився геометрією ділянки та не робив прив’язку до місцевості. А там, біля болота – взагалі самозахоплена територія…

З е л е н е ж е л е. Гарна ідея! Гарна ідея!.. Інвестиція? Вона може перетворитися на головний біль! Ба – на мігрень! (Всі потвори регочуть).

П р о с т и р а д л о. От було б добре, якби він там, на болоті, придбав землю, поплакав би трохи, але врешті-решт збудував би там хатку. А ми потім знайшли б масу ходів, аби відсудити своє болото назад. А з хаткою що? Хатка залишиться його, та ділянка з болотом – знову наша. І платитиме цей недоумок нам орендну плату за використання землі та за користування своїм же власним будиночком. І це будуть скажені гроші!!! От слава нашим законодавцям!

В с і (одночасно). Слава! Слава! Слава!

Б е з р у к е о д н о о к е с т в о р і н ня. Важливо, щоб він не дізнався, що старий відьмак, власник, перебуває під слідством за скоєння економічного злочину.

З е л е н е ж е л е. Так, за шахрайство в особливо великих розмірах… Це означає…

Б е з р у к е о д н о о к е с т в о р і н н я. … означає, що ділянка з будинком може не сьогодні-завтра бути конфіскованою. От прокляті законодавці!

В с і (одночасно) Прокляті законодавці! Прокляті законодавці!

В цей момент співають перші півні, кімната наповнюється сонячним промінням. Потвори верещать і тікають чимдуж з хати. Льоня тремтить, примовляючи: «Отченаш, що єси на небі…». Він вистрибує з підвалу і біжить геть з хати.

Л ь о н я. Філя-я-я-я-я! Де ти-и-и-и??? Поможи мені, Філя-я-я-я!!!!

(Продовження в наступному блозі)

За матеріалами KINTO

RedTram Україна