Антон Одарюк

Публікації - Антон Одарюк (5) 30 Серпень'10

Чи варто брати позику під плаваючу ставку

До радості українців, кредити на житло і авто потихеньку повертаються. Правда, банки не квапляться полегшувати умови позик: дуже ретельно вивчають позичальників, вимагають великі перші внески, кредитують лише в гривнях під досить високі ставки. Єдине послаблення, яке допускають деякі банки, - так це видача позик під плаваючу ставку.

Теги: банківська система, нерухомість, кредит

Публікації - Антон Одарюк (5) 07 Квітень'09

Кредитна весна

Фінансова криза, що посилюється, і катастрофічна нестача ресурсів у країні різко скоротили кількість фінустанов, які кредитують населення. Розслідування виявило, що на початок квітня позики приватним особам реально надавали тільки 14 банків.

Теги: банківська система, кредит, криза

Публікації - Антон Одарюк (5) 16 Березень'09

Країна йде у кеш

Загострення дефіциту ліквідності вилилося в березні в систематичні затримки платежів. Експерти оцінюють обсяг завислих у банківській системі коштів в 8-10 млрд грн. і наполегливо радять компаніям і пересічним українцям переходити на розрахунки готівкою.

Теги: банківська система, ліквідність

Публікації - Антон Одарюк (5) 02 Грудень'08

На банки нацькували ревізорів

Щоб виконати вимоги Міжнародного валютного фонду з надання Україні кредиту stand by у розмірі $16,4 млрд, Нацбанк минулого тижня почав глобальну ревізію в 34 вітчизняних фінустановах. Перевіряти їх роботу будуть вісім уповноважених регулятором аудиторських компаній, які повинні надати свої висновки в найближчі три місяці. Вже зараз чиновники не приховують: якщо банки не зможуть розв’язати виявлені аудиторами проблеми, то уряд з подачі НБУ піде на їх націоналізацію.

Теги: МВФ, портфель інвестицій, фінансовий ринок, НБУ

Публікації - Антон Одарюк (5) 19 Листопад'08

Ресурсна залежність

Загострення фінансової кризи до межі скоротило ресурсну базу банківської системи. Не маючи можливості поповнити засіку за рахунок приросту депозитів і залучення зовнішніх позик, фінустанови потрапили в повну залежність від волі регулятора. Той пообіцяв підтримувати підопічних рефінансуванням, однак банкіри побоюються, що гроші дістануться не всім і не в необхідних обсягах.

Теги: кредит, процентна ставка, депозит, валюта, НБУ, банківська система

RedTram Україна