Думки посеред тижня: "долар хвилюється раз..."

Теги: долар, нерухомість, кредит, інвестування, МВФ, ринок, дефолт, Євген Пенцак

На мою думку, регулятор, щоб остаточно зупинити масовий ажіотаж навколо долара, незабаром спровокує низку інформаційних повідомлень щодо обвалу національної валюти. Зараз головне - не панікувати, не дайте себе спровокувати на необдумані дії!

Мені приємно, що китайська мудрість нам прийшла на допомогу, і ми не повелися на спекулятивні повідомлення багатьох гравців ринку. У пораді тижня від 23 лютого 2009 р. було написано «… готується пастка для спекулянтів: долар розгойдають до 10-12 гривень у найкоротший час, а потім знову опустять на міжбанку до 8 грн. Найближчим часом почнуться качелі-каруселі, щоб збити негативні очікування населення щодо падіння гривні».

На мою думку, регулятор, щоб остаточно зупинити масовий ажіотаж навколо долара, незабаром спровокує низку інформаційних повідомлень щодо обвалу національної валюти. Наприклад, причиною може бути погашення заборгованості Нафтогаз України перед Газпромом до 8 березня 2009 р. Це стане черговим поштовхом до спекулятивних дій на валютному ринку: долар знову може впритул наблизитись до 10 грн. на готівковому ринку. Далі буде чергове падіння до 8,5-9 грн. Такий «холодний душ» може збити бойовий запал валютних спекулянтів на короткий період часу. Далі атаки повторяться, і буде важливо знайти оптимальний момент, щоб вийти зі значних заощаджень у іноземній валюті на рівні 11-12 грн. за долар. Інвестори повинні отримати свою премію за ліквідність їх активів.

На мою думку, щоб зменшити ризики дефолту України, потрібно зробити декілька речей:

  1. Вирішити питання з поверненням кредитів у іноземній валюті комерційним банкам. Наприклад, взяти за базовий курс 7 грн. за долар станом на 1.01.2009 і здійснювати його корекцію у відповідності до зміни індексу споживчих цін у США та Україні. Згідно до цієї методики ціна 1 долара станом на 1 лютого повинна бути:
    Ці показники по-перше є зрозумілими, прозорими, контрольованими і не будуть викликати суперечностей між зацікавленими сторонами. Зрозуміло, що можна обрати і інший підхід для визначення курсу долара для взаємних розрахунків, але він повинен задовольняти усі сторони. Подібний шлях було обрано під час фінансової кризи у Бразилії.

  2. Зменшити дефіцит бюджету на 2009 р., способів тут є багато, головне, щоб було бажання його переглянути у найкоротший період. Можливо у цьому випадку МВФ частково зменшить вимоги щодо надання другого траншу кредиту для України.

  3. Комерційним банкам та корпоративному сектору потрібно намагатись реструктурувати свої боргові зобов’язання в іноземній валюті перед іноземними кредиторами.

  4. Після отримання позитивного сигналу про налагодження співпраці з МВФ, намагатись підписати гарантійні договори про кредитування України з урядами Японії, США, Китаю, Швеції. Цих кредитів, напевно, і брати не прийдеться, проте вони створять позитивне інформаційне поле для всіх учасників українського ринку. Якщо вдасться це зробити, то курс долара трохи впаде по відношенню до гривні.
    Рано чи пізно люди зрозуміють, що долар це все одно папірець, який втрачатиме з часом свою купівельну спроможність, і переорієнтуються на реальні інвестиції, наприклад в землю та нерухомість, бізнес (за умови падіння цін на них). Це частково пожвавить розвиток української промисловості.

Головне не панікувати, не дайте себе спровокувати на необдумані дії!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Коментарі:

ml 27/02/2009 09:33

1. Наскільки механізми арбітражу можуть бути адаптовані щодо України? Маю на увазі ситуацію "три гетьмани".
2. Чому 7.00 ?

patriot 27/02/2009 10:06

Але самі ком банки брали кредити у валюті, і депозити їм треба повератати у валюті. Якщо конвертувати кредити, то і депозити треба конвертувати. А що роботи з тими кредитними лініями, які їм треба погашати закордоном, взагалі невідомо :(

pentsak@kmbs.com.ua 27/02/2009 13:49

[ml]: Обгрунтування курсу 7.0 можна знайти у порадах тижня від 16 Лютий'09, побудоване на паритеті індексів споживчих цін.
Стосовно запитання про арбітраж та "три гетьмани", то я чесно не дуже зрозумів. Чи можна точніше задати запитання? Механізми арбітражу до України адаптувати не потрібно - це універсальний принцип ціноутворення фінансових продуктів.

pentsak@kmbs.com.ua 27/02/2009 13:54


[patriot]:В цьому ж і суть пропозції , як тільки населення зрозуміє, що можна повертати кредит у прив"язці до гнучкого гривневого курсу, то зникне надмірний тиск на курсоутворення. Люди не будуть в таких кількостях тримати валюту у своїх портфелях і вона піде вниз, наближаючись до плаваючого курсу. Банки, реструктурувавши свої валютні запозичення , за короткий час зможуть обміняти гривні на долари і розрахуватись за своїми кредитами та євробондами.

ml 27/02/2009 16:09

1.Щодо курсу 7,00 - дякую і перепрошую, я недавній читач.
2."Три гетьмани" - скорочене від:" Де три українця - там три гетьмани".
Маю на увазі ВИДИМУ відсутність узгоджений дій між гілками влади.

Додати коментар
RedTram Україна