Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Євген Пенцак (191) 17 Серпень'11

Теги: МВФ, фондовий ринок

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Так і в світовій економіці: США «прикрились» рішенням про нову стелю боргових зобов’язань, і ринки заспокоїлись. Європейський Центральний банк викупив частину боргових зобов’язань проблемних європейських країн, і знову спокій. На кілька місяців … Надасть МВФ черговий транш у 1,5 млрд. доларів Україні, і ще 6 місяців можна жити спокійно. Два попередження від глобальних ринків ми отримали цього року. Третє – може бути фатальним!

Я не фаталіст. Але робити щось треба. Пригадуєте байку про двох жабок, які попали у банки з молоком. Жабка, яка постійно працювала лапками, збила сметанку, а потім і масло утворилось. Вона врятувалась, а жабка, яка опустила лапки – не врятувалась. Де ж шукати порятунку?

Томас Фрідман, оглядач New York Times пише у відкритому листі до Барака Обами: «З мільйонів американських дітей нам потрібно отримати не просто геніїв, а людей, яких хвилюють інновації та підприємництво. Нам потрібно більше Jobs, Steve Jobs, Jobs, Jobs». Т.Фрідман переконаний, якщо ми хочемо знизити рівень безробіття, то жодна економічна програма QE чи черговий порятунок інвестиційного банку не допоможе. Потрібно швидко збільшувати кількість стартапів. А для цього потрібні розумні, талановиті та натхненні молоді люди, що, вміло ризикуючи, візьмуть на себе відповідальність.

В одному з містечок штату Каліфорнія, Пасо-Роблес, при вході на відомий винний завод лежать каміння з вапняку, взяті з місцевого ґрунту. Виявляється, щоб вижити в кам’яному ґрунті, кореням винограду доводиться докладати значних зусиль, щоб дістатися до води. В результаті виноград володіє більш насиченим смаком, звідки й бере свій початок чудове вино. Ті самі сили, що діють на корені винограду й діють на молодих підприємливих людей, що стикнулися з безжалісним ринком праці. Не потрібно нарікати на середовище. Потрібно його змінювати своєю натхненною працею, слідуючи основним принципам натхненного інноватора Стіва Джобса:

  1. Робіть те, що любите
  2. Залишіть слід у Всесвіті
  3. Дайте імпульс своєму мозку
  4. Продавайте мрії, а не продукти
  5. Нічого зайвого, простота – це найбільша геніальність!
  6. Створіть золотий стандарт роботи з клієнтами
  7. Хвилюйте людей, розповідайте історії

Геніальні рецепти успіху – дуже прості:

  • Сміливо слухайтесь свого серця та інтуїції. Вони якимось чином вже знають, ким ви хочете стати. Стів Джобс.
  • Йдіть за своїм щастям і Всесвіт відкриє вам двері навіть там, де були тільки стіни. Джозеф Кемпбел «Сила міфу».

Для того, щоб конкурувати у світовій економіці знань, де винагороджуються інновації та винахідливість, потрібно навчитись думати інакше у підході до своєї освіти та до вибору професії. Як ви думаєте, чому Стів Джобс залишив на першому році навчання престижний коледж? Чому Біл Гейтс залишив Гарвард? Та тому, що сучасні університети не вчать творчості. Якщо хочеш навчитись плавати, то стрибай у воду. Якщо хочеш навчитись творити, то твори. Так поступають світові лідери. Почніть мріяти …

Уява – це початок творчості. Ви уявляєте то, що хочете, ви бажаєте те, що уявляєте, і насамкінець, ви створюєте те, що бажаєте

Джордж Бернард Шоу

Ви можете мріяти, творити, будувати найкраще місце у світі, але щоб зробити мрію реальністю, потрібні люди.

Волт Дісней

Потрібно ставити перед собою великі цілі. Відбувається ефект Пігмалеону: що більші сподівання, тим краще вони самореалізуються. Слабка ідея породжує слабкі зусилля. Найбільш цінним продуктом для людей є враження, надія, ідея. Ідея повинна бути конкретна та лаконічна (до 10 слів). Ідея починається у нас самих. Дозвольте собі мріяти у великих масштабах. Дайте імпульс своєму мозку. Хто такі творчі люди? «Це – люди, здатні пов’язувати між собою непов’язувані речі. Що більш різноманітні наші знання та досвід, тим більше зв’язків може утворювати мозок. Свіжа інформація ініціює нові асоціації, у декого це призводить до виникнення нових ідей», - каже Стів Джобс. До життя потрібно відноситись так, як роблять малі діти – з цікавістю, зі здивуванням, з потребою засвоювати щось нове. Не запитуйте споживачів, чого вони хочуть. «Якби я запитав своїх клієнтів, чого вони хотіли, то отримав би відповідь: «Дуже швидкого коня»», казав Генрі Форд.

Йдіть і творіть. Світ не закінчується в Україні. Дайте можливість вашим ідеям реалізуватися. Дозвольте вашій ідеї піднімати вас о 6-ій зранку і працювати до пізньої ночі. Це – не лише рецепт персонального успіху, але й секрет успіху для всієї країни.

Геніальних вам ідей!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Додати коментар
RedTram Україна