Думки посеред тижня: високоприбуткові пасивні інвестиції

Євген Пенцак (191) 11 Серпень'11

Теги: індекс, капітал, акції, інвестор

Щось зовсім нове відбувається у фінансовому світі. Інвестори перестали реагувати на повідомлення голів центробанків. Монетарна політика вже не може здолати високий рівень безробіття. З різних джерел поступає інформація, що інвестори віддають перевагу сидіти в готівці, ніж входити у ринок акцій. Потенціал зниження рейтингів боргових зобов’язань європейських країн також не дає спокійно спати крупним інвесторам, а ще більше - глобальним інвестиційним фондам. Як генерувати інвестиційний дохід?

Алан Сінаї, економіст Decision Economics Inc., каже: “Відбувається щось зовсім нове і невідоме нам. Ні монетарна ні фіскальна політика не дають нам підказки, що робити, як це було традиційно. Домогосподарства змінили традиційний спосіб витрат на споживання ”. ФРС зараз орієнтується в основному на показники огляду Thomson Reuters/University of Michigan щодо очікувань майбутніх доходів споживачів. А вони – зовсім невтішні. Більшість споживачів не бачить ознак жодного зростання доходів на найближчий час.Таких поганих показників не було протягом останніх 30 місяців. На превеликий жаль, не видно, що може покращити макро показники американської економіки найближчим часом. Важливо пам’ятати, що можливо ми наближаємось до моменту біфуркації, коли зворотного ходу ринків не буде. Фінансову систему потрібно буде піднімати з руїн. Досвідчені аналітики рекомендують зранку проговорювати мантру: «Друга хвиля рецесії може статись» і повторювати її англійською «The Second Wave of Recession May Be Happening», щоб вберегти свій інвестиційний капітал від надмірного падіння.

Переглядаючи світові економічні бестселери фокусуюсь на думці – найбільш стабільні економіки – це економіки таких країн світу: Швейцарії, Канади та Австралії. Автори здебільшого радять диверсифікувати свої заощадження саме у валютах цих країн, поєднувати з золотом і уникати ризикового ринку акцій.

Я вирішив прогнати такий портфель, щоб перевірити його інвестиційну привабливість.

Ми бачимо, що доходність такого золото-валютного портфеля у рази перевищує доходність індексу S&P500. Приведу також композицію цього портфеля:

Вклавши 100 000 доларів у таку стратегію, інвестор за рік «з хвостиком» зміг би заробити 23 000 чистого прибутку. Так що пасивні золотовалютні стратегії у сучасному світі можуть бути також високодохідними!

Гроші у готівці володіють ще однією чудовою властивістю – високою ліквідністю, тобто можливістю перетворити їх у будь-який фінансовий інструмент або товар. Цього не можна сказати про всі інші фінансові інструменти.

Ще одне велике падіння фондових ринків світу і почнуться проблеми з борговими зобов’язаннями великих світових корпорацій, почнеться нова хвиля падінь на ринках нерухомості. Тоді й інвестори, що зараз сидять на спекулятивних грошах, і зможуть заробити небачені прибутки та отримати нові можливості: дві квартири за ціною однієї, громадянство однієї з європейських країн, престижне авто з 50% дисконтом і т.п.

Настали тепер часи, коли той, хто не ризикує, може пити добре шампанське!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Додати коментар
RedTram Україна