Думки посеред тижня: виходимо з піке – тільки з чим і куди?

Євген Пенцак (191) 16 Вересень'09

Теги: долар, інфляція, Євген Пенцак

Сьогодні я вирішив просто звернути увагу читачів на свіжі та цікаві думки відомих економістів, а саме Кеннета Рогоффа (професор економіки і державного управління Гарвардського університету, колишній головний економіст МВФ) та Джозефа Стігліца (Нобелівський лауреат з економіки).

Кеннет Рогофф:

1. "Нас постійно запевняють у тому, що уряди не потраплять у стан дефолту. Насправді, уряди в усьому світі оголошують дефолти з дивовижною регулярністю - або відкрито, або за допомогою інфляції. Наприклад, навіть США значно знизили свій борг за рахунок інфляції у 1970 роках, а також зменшили вартість долара у золоті з 20 доларів за унцію до 34 доларів за унцію у 1930-х роках".

Висновок для українців: тримати кошти в доларах та євро так само небезпечно, як повністю сидіти у гривні.

2. "Сьогодні гарні новини полягають у тому, що криза буде стримуватися до того часу, поки тримається урядовий кредит. Погані новини полягають у тому, що швидкість, з якою накопичується урядовий борг, може призвести до другої хвилі фінансової кризи протягом декількох років. Найбільше побоювань викликає величезна залежність Америки від іноземних позик, особливо китайських - дисбаланс, який, імовірно, посіяв сьогоднішню кризу".

Висновок для українців: якщо китайці почнуть зливати американські зобов’язання, то долар не втримає жодна сила; вся сировинна база світу опиниться в китайських руках. Останні 15 років Китай посилено готує собі менеджмент у різних частинах земної кулі. Я тепер розумію, чому китайці припинили будувати Велику Китайську Стіну - вони планують економічно захопити весь світ.

3. "Азіати визнають: якщо вони продовжать накопичувати паперовий борг, то ризикують повторити досвід європейців, які постраждали тридцять років тому, коли накопичили борги США, які згодом розтанули через інфляцію".

Висновок для українців: пора придивитись до реальних активів – невеличкий заводик, фабрика, фірма, земля, нерухомість; та золота.

Бен Бернанке:

4. Найгірший період рецесії після Великої депресії 1930-их ймовірно, що закінчився. Проте зростання може не бути таким сильним, щоб швидко здолати безробіття і досягнути рівня, меншого за 9% .

Висновок для українців: ми прив’язані до американської економіки, якщо почнеться зростання, то воно відобразиться на українському фондовому ринку. Тому потрібно швидко інвестувати в український ринок.

5. 4 вереcня в рамках офіційного візиту в Україну, у НаУКМА перебував Лорд Мер Лондонського Сіті (The Lord Mayor of the City of London) пан Ян Лудер. Мені довелося модерувати сесію питань – відповідей стосовно перспектив розвитку світової економіки і зростаючої ролі Лондону, як світового фінансового центру. Ян Лудер звернув особливу увагу на так званий Baltic Dry Index (BDI), як основного індикатора ділової активності у Британії. Baltic Dry Index (BDI) відслідковує ціни на морські перевезення суден різної вантажопідйомності сировинних матеріалів (вугілля, залізна руда, зерно …) по 26 основних маршрутах . Кожного дня тисячі людей телефонують брокерам і запитують, скільки коштуватимуть різноманітні морські перевезення, наприклад, 100 тис.тон залізної руди з Сан Франціско до Гон Конгу. BDI опосередковано вимірює глобальний попит та пропозицію на перевезення сировинних матеріалів. BDI вважають одним з основних економічних індикаторів майбутньої економічної активності. Якщо керуватися цим індексом, то червень 2009 подавав великі надії на покращення світової економіки і початок виходу з кризи. Проте у серпні BDI повернувся до своїх березневих значень.

Висновок для українців: рецесія у Європі продовжується? Євро буде падати у 2010 році, щоб збільшити європейський експорт.Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Додати коментар
RedTram Україна