Думки посеред тижня: оптимістичний песимізм чи песимістичний оптимізм

Євген Пенцак (191) 05 Червень'09

Теги: макроекономіка, Україна, Євген Пенцак

На IV міжнародній науково-практичній конференції «Інтеграція України в європейський та світовий фінансовий простір», що проводилась за підтримки НБУ, було озвучено цікаві цифри щодо перспектив української економіки.

Вчора, 4 червня 2009 р., відвідав з доповіддю IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Інтеграція України в європейський та світовий фінансовий простір», що проводилась за підтримки НБУ у Львівському інституті банківської справи. Доповідачі на конференції розділились на три категорії: представники державних адміністрацій, науковці та представники НБУ.

Представники державних адміністрацій відстоювали думку, що потрібні радикальні зміни у політиці НБУ і комерційних банків для здешевлення кредитних ресурсів для бізнесу; щоб вберегти економіки регіонів від масових банкрутств і невиконання бюджетних показників.

Банкіри та представники НБУ аргументували, що ставка кредитування не може бути нижчою за рівень інфляції в Україні з поправкою на ризиковість бізнесу. Аналітики НБУ виявились на диво оптимістичними: «Вже з наступного кварталу почнеться відновлення економічної активності через зниження відсоткових ставок, відновлення кредитної активності та значний курсовий поштовх». Щоправда напрямок «курсового поштовху» не уточнювався. Разом з тим, макроекономічна модель НБУ показала, що інфляція на кінець року складе 15,6%, індекс споживчих цін, ІСЦ, зросте на 6,3%, ВВП впаде на 11%, держборг зросте до 190 млрд. грн. Станом на перший квартал 2009 р. падіння ВВП за оцінкою НБУ склало 20,4%. Аналітики НБУ прогнозують стрімке зростання ВВП на початок 2010р. за рахунок того, що ВВП сильно впаде в кінці 2009 р. У кулуарах банкіри очікують нової хвилі банківської кризи і зростання кількості банків з тимчасовою адміністрацією. Втрачають ціну й акції банківського сектору в Україні.

Науковці наголошували на необхідності проводити збалансовану політику комерційних банків при кредитуванні бізнесу та фізичних осіб у іноземній валюті, щоб у майбутньому уникнути подібних до теперішніх провалів фінансової системи.

Влітку усі бізнес процеси сповільнюються, тіло прагне відпочинку на морях. Думаю, що на місяць-два стихне валютний ажіотаж, продовжуватимуть падіння ціни на нерухомість, не змінюватимуться ціни на акції українського фондового ринку, щоб розпочати своє вже традиційне осіннє ралі!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Додати коментар
RedTram Україна