Думки посеред тижня: «Шахтар» переміг – українську економіку «на-гора»

Євген Пенцак (191) 22 Травень'09

Теги: Євген Пенцак, криза, МВФ, інвестор, ліквідність, інвестування, банківська система, НБУ

Надихаюча перемога «Шахтара» на жаль не відобразилась на українських індексах і українських CDS. Зростає відсоток проблемних банківських кредитів. Тому банки з іноземним капіталом шукають покупців на свої акції і починають тиск на корпоративних боржників.

19 травня у Києво-Могилянській Бізнес Школі проходила зустріч з провідними банкірами України у рамках круглого столу «Надихаючі практики: сучасні моделі банківництва».

Серед присутніх експертів банківського бізнесу були: Олексій Волчков (заступник Голови Правління «Індекс Банк»), Віктор Горбачов (заступник Голови Правління «Райффайзен Банк Аваль»), Олена Дмітрієва (заступник Голови Правління «Укргазбанк»), Ерік Найман (начальник управління фінансових послуг АКБ «Укрсоцбанк»), Олена Попова (Голова Ради Директорів «Дельтабанк»).

Модерував дискусію Михайло Колісник, декан kmbs.

Я доповідав щодо проблематики світової банківської системи і про сучасні моделі банківництва.

 

 

Банкіри поділилися такими цікавими фактами і думками:

  • 49% населення не довіряє банківській системі України;
  • 60% з тих 49%, що не довіряють, зараз розглядають можливість придбання нерухомості за низькими цінами;
  • На кореспондентських рахунках банків знаходиться 17 млрд. грн., фонд резервування вкладів складає 3 млрд. грн., а депозитів у банківській системі – 100 млрд. грн.;
  • Очікується великий перерозподіл банківського сектору;
  • Нацбанк повинен придумати систему перетворення коротких депозитів у довгі джерела банківського фінансування;
  • До завершення банківської кризи ще дуже далеко;
  • Серйозні проблеми банківського сектора почнуться восени.

На мою думку, банківський бізнес – це такий самий бізнес, як і всі інші бізнеси. Тому потрібно визнати багато серйозних промахів, які допустили вони разом з регулятором, що не попередили кризи ліквідності. І не потрібно усю держану підтримку спрямовувати у банківський сектор. Потрібно думати про реальне виробництво, відновлення експортно орієнтованих галузей. Якщо закачати ліквідність у банки, то вони не зрозуміють уроку від фінансової кризи і продовжать свою бездумну кредитну політику.

Усі банкіри відзначали гонитву за позичальниками, нерозбірливу видачу кредитів, неякісний корпоративний кредитний портфель, погані кредити під нерухомість, неетичну і неморальну поведінку менеджменту багатьох банків, повільні темпи впровадження технологічних інновацій в сфері банківського обслуговування, відсутність серйозного ризик-менеджменту у банках, як основні причини загострення банківської кризи в Україні.

Труднощі із самостійним збільшенням капіталу зазнають і міжнародні фінансові групи. Наприклад, Swedbank та OTP Bank скорочують свої інвестиції в Україну.

Стало відомо, що

«Європейська комісія ухвалила рішення, згідно з яким банкам, що перебувають під юрисдикцією ЄС і одержали допомогу від мінфінів своїх країн, не рекомендується інвестувати кошти в розвиток бізнесу у країнах, що найбільше постраждали від фінансової кризи».

Тому не дивно, що останніми днями посилився тиск міжнародних банків, які працюють в Україні, на корпоративних позичальників. Вони не хочуть йти на реструктуризацію кредитів і вимагають негайного погашення процентної заборгованості. МВФ підтвердив свій песимістичний прогноз щодо розвитку банківського сектору України.

Вчора я доповідав на Першому Міжнародному Форумі бізнес-можливостей (Раціональні інвестиції в Україну: виклики і можливості), де ділився своїми думками зі слухачами стосовно перспектив розвитку економіки України а також принципами раціонального інвестування у поточний період.

Ми повинні знати більше, освоювати нові інформаційні канали для підвищення ефективності бізнесу і всієї фінансової системи України. Давайте жити краще, допомагати один одному, бути активними громадянами нашого суспільства. «Шахтар» переміг – переможемо й ми!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Додати коментар
RedTram Україна