RSS канал: Думки посеред тижня

Думки посеред тижня

Читайте в розділі аналітичні матеріали Євгена Пенцака стосовно актуальної ситуації на ринку

Євген Пенцак (191) 12 Вересень'11 (7 років тому)

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Теги: акції, інвестор, фондовий ринок

Євген Пенцак (191) 17 Серпень'11 (7 років тому)

Думки посеред тижня: шлях до порятунку світової економіки

Останні події на світових фондових ринках заставили замислитись, як близько ми стоїмо до краю світового економічного провалля. Події 11 березня 2011 року, 4 серпня 2011 року впевнено вказують на те, що депресивне десятиліття початку третього тисячоліття буде мати ще більш депресивне продовження. Чи рухається світ у доброму напрямку у всіх розуміннях слова «добрий»? Чи може довго триматися макіяж, якщо наносити один шар пудри за іншим?

Теги: МВФ, фондовий ринок

Євген Пенцак (191) 11 Серпень'11 (7 років тому)

Думки посеред тижня: високоприбуткові пасивні інвестиції

Щось зовсім нове відбувається у фінансовому світі. Інвестори перестали реагувати на повідомлення голів центробанків. Монетарна політика вже не може здолати високий рівень безробіття. З різних джерел поступає інформація, що інвестори віддають перевагу сидіти в готівці, ніж входити у ринок акцій. Потенціал зниження рейтингів боргових зобов’язань європейських країн також не дає спокійно спати крупним інвесторам, а ще більше - глобальним інвестиційним фондам. Як генерувати інвестиційний дохід?

Теги: індекс, капітал, акції, інвестор

Євген Пенцак (191) 01 Квітень'11 (8 років тому)

Думки посеред тижня: 1 квітня визнано Всесвітнім Днем України

Український інформаційний фон: уряд планує завершити кризу в Україні в середині 2012 року, максимум до 2022 року Україна увійде до Європейського Союзу, розкручується маховик будівництва нового житла, щоб в липні – грудні вийти на докризові показники, та реалізації інфраструктурних проектів …

Теги: Євген Пенцак

Євген Пенцак (191) 24 Червень'10 (9 років тому) Коментарів: 4

Думки посеред тижня: Нейробіологія і нелогічний менеджмент

Мене завжди захоплювала думка про те, що робить людей успішними? Що таке успішність? Я знаю багато талановитих людей, які так і не змогли реалізуватись, яких не змогли оцінити по достоїнству у суспільстві. Тоді їх емоційне невдоволення результатами своєї праці призводить до «ступору» інтелектуального. Сучасні дослідження з нейробіології показують, що в процесі прийняття рішень емоції відіграють більшу роль, ніж логіка.

Теги: Євген Пенцак

Євген Пенцак (191) 05 Січень'10 (9 років тому) Коментарів: 4

Думки посеред тижня: Роберт Шилер: Люди не такі, як про них думають економісти

Економістів можна поділити на дві категорії: "поетів" та "сантехніків". Перші озвучують радикально новий підхід до аналізу економічних явищ та побудови прогнозів, а другі "підрихтовують" економічні моделі перших до зрозумілого для теоретиків аналітичного вигляду.

Теги: бізнес-модель, інвестиції, Євген Пенцак

Євген Пенцак (191) 28 Грудень'09 (9 років тому)

Думки посеред тижня: Роберт Ауман: від непотрібного до корисного - один крок

Вирішив повернутись до класики і почитати думки одного з найвидатніших економістів сучасності, Роберта Аумана (Robert Aumann), Нобелівського лауреата 2005 року. Важко зараз сказати, хто за професією Роберт Ауман, математик чи економіст, чи просто вчений раціоналіст. З раннього дитинства Роберт захоплювався математикою. Найбільше в коледжі він полюбляв курси, де не було жодних теорій, тобто курси, побудовані з одних вправ і задач, що спонукали до творчості.

Теги: Євген Пенцак, портфель інвестицій

Євген Пенцак (191) 16 Вересень'09 (9 років тому)

Думки посеред тижня: виходимо з піке – тільки з чим і куди?

Сьогодні я вирішив просто звернути увагу читачів на свіжі та цікаві думки відомих економістів, а саме Кеннета Рогоффа (професор економіки і державного управління Гарвардського університету, колишній головний економіст МВФ) та Джозефа Стігліца (Нобелівський лауреат з економіки).

Теги: долар, інфляція, Євген Пенцак

Євген Пенцак (191) 28 Серпень'09 (9 років тому)

Думки посеред тижня: що сталося з економікою – вперед в минуле?

Отже, економісти пропустили початок кризи, не зуміли спрогнозувати масштаби її наслідків, не знають навіть зараз, як її пом’якшити. Завзяті критики сучасної економічної науки, Нобелівський лауреат Поль Кругман та професор економіки Каліфорнійського університету Бред Делонг (Brad DeLong), пропонують взяти на озброєння «пропахлі нафталіном» праці та думки Джона Кейнса (John Maynard Keynes) та Хаймана Мінскі (Hyman Minsky).

Теги: криза, ризик, інвестиції, інфляція, макроекономіка, Євген Пенцак

Євген Пенцак (191) 26 Серпень'09 (9 років тому)

Думки посеред тижня: що сталося з економікою – знайти крайнього!

Що робити з макроекономікою та фінансовою теорією коли вони не допомагають у вирішенні проблем? Викинути на смітник? Можливо?! Спочатку потрібно знайти крайнього! Або сказати хто винен!

Теги: нерухомість, банківська система, НБУ, інвестування, макроекономіка, Євген Пенцак

RedTram Україна