Порада Євгена Пенцака: аналітики рекомендують у кризу довго дивитись на зелене, бажано своє

Євген Пенцак (191) 13 Квітень'09

Теги: інвестор, МВФ, золото, валюта, інвестиції, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: рекапіталізація українських банків затримується, наближаються президентські вибори, готуємось до Великодніх свят, не бійтесь сказати фінансовій кризі «Ні!» - від цього ніхто не постраждає: ні Ви, ні криза, президент України закликає звернутись до суспільства за підтримкою факторів стабільності.

Кажуть, що розумна думка відрізняється від нерозумної лише головою, в яку вона приходить. Я би скоригував дане твердження так: розумна думка відрізняється від нерозумної лише місцем, з якого вона виходить.

У математичній логіці відомі фрази, які заперечують самі себе. Наприклад, один відомий логік написав книгу під назвою «Як же називається ця книга?». Сьогодні наш президент, вказуючи на шляхи виходу України з кризи, на координаційній раді вирішив також позмагатися у вправах з самозаперечення: «Дуже важливо, щоб цей стіл, найвищий координаційний стіл, висловився чітко і ясно стосовно підтримки факторів стабільності».

Гривня стабілізувалася під приїзд місії МВФ. Хоча немає підстав для стрімкого падіння гривні, проте немає й підстав для її зростання. Відбувається тотальна реструктуризація боргів у корпоративному секторі. Комерційні банки з усіх сил намагаються втримати ліквідність і з нетерпінням очікують підтримки Нацбанку у вигляді рекапіталізації. Проте багато буде залежати від остаточного рішення МВФ стосовно надання другого траншу кредиту. Виходячи з чисто суб’єктивних міркувань, можна виділити два основні сценарії, згідно до яких можуть розвиватися події наступні кілька місяців:

  1. З ймовірністю 30% буде надано другий транш кредиту МВФ за умови перегляду держбюджету та зменшення дефіциту бюджету з врахуванням негативних прогнозів Світового банку. Тоді інфляцію вдасться втримати на рівні 15%, долар стабілізується на рівні 7 грн. 50 коп., розпочнеться інвестування у сільське господарство західними компаніями, збанкрутує багато українських банків, у регулярному режимі пройдуть вибори президента України.

  2. З ймовірністю 70% представництво МВФ в Україні не дійде згоди з урядом, буде відмовлено у другому транші кредиту. Уряд запустить друкарський станок руками Нацбанку, почнеться прогресуюча інфляція, що може сягнути 30% річних, буде припинено торгівлю іноземною валютою, долар «підскочить» до 15-20 грн. на чорному ринку, почнуться виступи незадоволеного населення, що можуть мати непередбачені наслідки, західний інвестор втратить інтерес до України на багато років.

Зрозуміло, що розвиток цих сценаріїв може мати більш чи менш виражений характер. Без сумніву, що долар не втратить ролі світової валюти, а вихід з кризи розпочнеться у США та Китаї. Україна перетвориться в аграрну країну, а весь інтелектуальний потенціал нації працюватиме у світовій ІТ індустрії.

Золото-валютний портфель продовжуємо тримати у співвідношенні:

  • 20% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 20% - у готiвковому чи безготiвковому золотi (сьогодні золото відновило позитивний тренд).

Рекомендую частіше дивитись на зелене незалежно від його природи, особливо на зелені листочки, що вже почали розпускатись на деревах. Кажуть, що зелене має благотворний вплив на очі, а деякі відтінки зеленого у великих кількостях заспокоюють людську психіку і допомагають задуматись про вічне напередодні Великодніх свят!

Пам’ятаймо, що краще на речі дивитись по філософськи, ніж не мати на що дивитись взагалі!

Готуємося до свят і збираємо зелене, добре, вічне!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

Matros 15/04/2009 13:02

Добре... Наче речі далеко не з приємних для країни написані, але ж в якій позитивній формі!

Пане Євгене, маю наступне питання: на чому базуються відсотки 30% і 70%? Ви користуєтесь якоюсь моделлю, чи це більше інтуіція?

pentsak@kmbs.com.ua 15/04/2009 17:33

Це мої персональні відчуття! Але вчора я зробив опитування фіндиректорів, аналітиків, топ - менеджерів стосовно майбутніх сценаріїв розвитку України. Думаю, що у найближчому своєму повідомленні я розповім нашій аудиторії про результати і ймовірності, побудовані на експертних оцінках.

mike 17/04/2009 13:46

Будет ли таким радужным развитие событий после получения транша? Ведь методы борьбы с кризисом, навязанные нам МВФом, пока не приводят к улучшению ситуации

Додати коментар
RedTram Україна