Порада Євгена Пенцака: кризу зупинити не можна продовжувати?

Євген Пенцак (191) 24 Березень'09

Теги: портфель інвестицій, інвестиції, фондовий ринок, МВФ, банківська система, НБУ, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: стрімко зростає ринок акцій США, загострюються проблеми у комерційних банків з поверненням депозитів, сумнівні результати виборів у Тернополі, під загрозою другий транш кредиту МВФ для України, зростає дефіцит бюджету, золотовалютні резерви Нацбанку зменшуються, а їх структура не розкривається.

Екс-міністр фінансів, Віктор Пинзеник, коментуючи стан економічної ситуації в Україні, зазначає:

«Не бачу причин, чому криза повинна зупинитися».

Він стверджує, що реальний дефіцит бюджету складе 100 млрд. грн., а це – приблизно 10% ВВП. В.Пинзеник, на мій погляд, слушно зауважує, що пенсійна система в Україні є глибоко аморальною, вона розподіляє людей на чорних і білих. В останніх пенсія складає 90% їх офіційного заробітку. З таким підходом пенсійний фонд у жодній країні не виживе.

Екс-міністр не бачить шляхів стабілізації ситуації, шляхів формування попиту в українській економіці, шляхів вирішення проблем у банківській системі, а тому передбачає песимістичний сценарій розвитку подій у найближчі місяці. Важко не погодитись з висновками Віктора Пинзеника.

Важко також не погодитись зі словами голови Верховної Ради Володимира Литвина щодо результатів виборів у Тернополі:

«Ці результати є шокуючими, бо не може на порядок відрізнятися результат від соціологічних оцінок, які були і з якими всі погоджувалися».

Тотальна перемога у Тернополі опозиції (Свобода, Партія регіонів, Єдиний центр), що є виразниками тих самих бізнес кіл з різним позиціонуванням у політичному спектрі. Стає страшно, коли уявляєш, як ця «гримуча суміш» може прийти до влади.

На кінець березня за моїми підрахунками золотовалютні резерви Нацбанку України мали б становити 25-26 млрд. доларів. Проте, Микола Азаров у одній популярній політичній програмі неодноразово зазначав величину резервів НБУ – 21 млрд. доларів. Виникає запитання: куди пропало ще 5 млрд. доларів? Причина могла бути банальна – частина золотовалютних резервів втратила свою вартість, оскільки була інвестована у ризикові цінні папери США. Не виключено, що погані американські активи можуть впасти далі, і ми дуже швидко опинимось на краю прірви.

Одна надія – Міжнародний Валютний Фонд допоможе з другим траншем.

Проте я не бачу шансів, щоб найближчим часом переговори уряду з МВФ перейшли у конструктивне русло.

Не вірить у план Б.Обами про швидкий вихід із кризи США Поль Кругман, Нобелівський лауреат 2008 року з економіки. Купівля токсичних іпотечних активів урядом США на 1 трлн. доларів може призвести до зростання інфляції і водночас не вберегти фондовий ринок від стагнації. Поки що, сьогодні, ми спостерігаємо позитивну реакцію ринків на запропонований план порятунку. Та чи надовго?

Доходять тривожні сигнали з банківського сектору України, кількість банків з тимчасовою адміністрацією Нацбанку продовжує зростати. Банкіри перебувають в очікуванні рефінансування, як спраглі вони очікують ковтка води в пустелі. Регулюй і володарюй – простий рецепт для Нацбанку.

Виявляється, що життєвий успіх лише на 20% залежить від IQ (рівня розумового розвитку), а решта 80% - від емоційної компетентності, тобто від емоційного розуму. Мені здається, що формула державного успіху зовсім протилежна: 80% від IQ урядовців та політиків і лише 20% від їх емоційної компетентності. А хто сказав, що урядовці і політики в Україні повинні відстоювати інтереси держави та її громадян? Кожному свій успіх!

Підтримуємо інвестиційний портфель у тому ж вигляді, як і минулого тижня.

Ви є тим, що Ви їсте. Їсти потрібно якісну їжу, бо кажуть, що діяльність мозку великою мірою залежить від того що Ви з’їли на сніданок. Аналітики рекомендують на сніданок з’їсти півбанана та абрикос, а на вечерю авокадо та каліфорнійську сливку (нектаринку). Піклуйтесь про здорове харчування своїх дітей і близьких!

Знаходьте поживу для Вашого розуму і діліться з нами своїми здоровими думками!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна