Мати крила – ще не означає вміти літати, знати чого хочеш досягнути, - не означає рухатись до цілі.

29 Липень'13

У дитинстві кожен з нас будує плани щодо свого майбутнього. Ми хочемо стати президентами, космонавтами, археологами, футболістами, шахістами і т.п. Але згодом наші мрії тьмяніють і ми погоджуємось, що неможливо заробляти на життя справді тим, що нам подобається. Чому ж так відбувається не тільки в сфері персонального життя, але й сфері життя великого і середнього бізнесу? Про це розповідає Клейтон Крістенсен у своїй новій книзі «Стратегія життя». Люди неправильно виставляють пріоритети, неправильно розподіляють ресурси, відволікаються на другорядні речі, часто намагаючись отримати миттєвий результат, жертвуючи своєю стратегією життя.

«Люди часто думають, що найкращий спосіб передбачити майбутнє - це збирати найбільшу кількість інформації перед прийняттям рішення. Але це все одно, що управляти автомобілем, дивлячись лише в дзеркало заднього вигляду – але у цьому випадку нам доступна інформація тільки про минуле», - каже Клейтон Крістенсен.

Мати життєву стратегію – це знати сьогодні, як діяти у майбутньому, мати сформований світогляд, ціннісні орієнтири, принципи поведінки, чітко визначену ціль. Батькам не слід формувати життєві стратегії їх дітей, тим більше не слід заставляти рухатись розробленими батьками життєвими стратегіями, мотивувати дітей матеріальними заохоченнями. Діти повинні любити те, що вони роблять. Так і в компанії, заробітна плата та бонуси – це лише гігієнічний фактор, що знімає незадоволеність від роботи. Знімаючи незадоволення, ви ще не отримуєте задоволення, любов до того, чим займаєтесь.

«Розглянемо історію спроб людства піднятись у повітря. Перші дослідники відзначали прямий зв'язок між здатністю літати та наявністю крил та пір’я. Проте, коли люди намагались переймати «найкращі практики» тих, хто успішно витав у повітрі, їм надівали крила, вони стрибали з дахів соборів і старанно махали крилами… і зазнавали невдач. Помилка полягала в тому, що не дивлячись на взаємозв’язок між пір’ям, крилами і польотами, потенційні авіатори не розуміли основного механізму – того, що є причиною всього того, що відбувається. Лише згодом швейцарський математик Даниїл Бернуллі побудував модель руху рідини, вивів відповідне рівняння і застосував його до підйому тіл у повітря».

Дуже часто люди в гонитві за гігієнічними факторами забувають про стратегію власного життя. Часто причиною служать великі кредити, високий рівень споживання тощо. Такі люди кажуть ще трошки і займусь улюбленою справою. Але на улюблену справу у них так і не вистачає часу протягом життя. Потрібно вміло балансувати між короткостроковими і довготерміновими вигодами. Час рухається лише в одному напрямку. Опускаючи можливості до вдосконалення зараз, ми зменшуємо шанси досягнення довгострокової цілі.

Клейтон Крістенсен намагається поглянути на стратегію життя з точки зору економічних та менеджерських теорій, проводить паралелі між життям у сім’ї, сімейним вихованням і управлінням компанією.

Після прочитання книги «Стратегія життя» починаєш розуміти, що добра теорія дозволяє нам її застосувати у різних середовищах, дозволяє прокладати правильний курс не лише у бізнесі, але й у власному житті.Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

ML 14/09/2013 23:04

Хто видавець, на якій мові шукати?

ML 14/09/2013 23:04

Хто видавець, на якій мові шукати?

ML 14/09/2013 23:05

Хто видавець, на якій мові шукати?

Додати коментар
RedTram Україна