Порада Євгена Пенцака: що кому винен - прощаю!

Євген Пенцак (191) 02 Березень'09

Теги: курс валют, індекс, МВФ, фондовий ринок, Євген Пенцак, ребалансування, портфель інвестицій, банківська система, НБУ, гривня, золото, долар

Криза продовжується, слова наших політиків вже мало чого варті, на ринку є усі передумови для подальшого зростання долара, сектор охорони здоров'я у світі падає... Як розпорядитися своїми інвестиціями?..

Почався тиждень Великого посту, якому передувала неділя загального прощення. Навіть наші політики з вищих ешелонів влади «телевізійно» зробили крок назустріч один одному. На жаль, чи на щастя, ринки вже не реагують на повідомлення українських політиків, бо вони не є рівноцінними гравцями у світовій економіці.

Український фондовий ринок продовжує падіння, орієнтуючись на світові тренди. Питання про дно українського ринку вже ніхто не ставить, жодні характеристики індексу ПФТС: 150 чи 100 нас вже не здивують. Сьогодні вранці програму SOS викликали українські комерційні банки Укргазбанк, СоцКомБанк, Трансбанк, багато інших перебувають в тривожному очікуванні.

Готівковий долар продовжить своє зростання на фоні негативної інформації про стан переговорного процесу Нацбанку з МВФ, заяви президента РФ:

«Некоторые аналитики называют экономическую ситуацию на Украине, по сути, близкой к коллапсу»,

стану дефіциту в 4 млрд. грн. казначейського рахунку, заяви А.Яценюка: «Пенсійний фонд сьогодні – банкрут», повідомлень про падіння товарообігу, суттєвого зменшення витрат населення (на 58%) на продукти харчування, і суперечливих повідомлень ключових працівників Нацбанку щодо політики стабілізації національної валюти.

Невтішна інформація поступає з міжнародних фінансових ринків: все більше говорять про падіння сектора охорони здоров’я, зокрема компаній з медичного страхування і страхування життя. Наприклад, збитки страхового і фінансового гіганта AIG за IV квартал 2008 р. наближаються до 60 млрд дол.

Найбагатша людина світу, Ворен Бафет прогнозує, що «хаос в економіці» триватиме ще декілька років. Повертається довіра лише до готівкових і бартерних розрахунків, або як каже В.Бафет: «Ми віримо в Бога. Всі решта платять готівкою». 

Мою думку, описану у думці посеред тижня: «долар хитається раз»,  щодо причетності Нацбанку до коливань на валютному ринку, спровокованих інформаційними повідомленнями його посадовців, намагається обґрунтувати автор статті «Аленеводы».  Я думаю, що вже цього тижня долар продовжить свій ріст і до п’ятниці досягне рівня 9,50-10 грн. Проте на наступний понеділок-вівторок Нацбанк знову буде намагатися збити пил спекулянтів-аленеводів великими інтервенціями на міжбанку, збиваючи курс долара до 8,50 грн.

Отже, моя рекомендація на цей тиждень залишається незмінною:

  • 20% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 20% - у готiвковому чи безготiвковому золотi (сьогодні курс золота коливається навколо позначки 950 доларів за тройську унцію);

 1. якщо гривна впаде до значень 10,5-11 грн. за долар, то ребалансуємо портфель у співвідношенні:
  • 60% - у гривнi,
  • 10% - у доларi,
  • 10% - у євро,
  • 20% - у готiвковому чи безготiвковому золотi, фіксуючи прибуток.

Пам’ятаймо, що криза не вічна, вона минеться, а життя без любові є непотрібне!

У Біблії сказано: «Нехай любов буде вашою найбільшою метою». Апостол Павло додає: «Не має значення що я говорю, у що я вірю і, що я роблю, без любові я – банкрут».

Якщо ми не можемо врятувати кошти в банку грошей, давайте заробляти бонуси в банку своєї душі!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

Vzagria 03/03/2009 10:50

Пане Євген,
потужна стаття!!!

cs170478smv 04/03/2009 17:40

Добрый день, установленный льготный курс 7,81 для погашения кредитов хоть и недолговечен, валютные аукционы НБУ какое то время продлятся, это должно немного охладить спрос на валюту, людям легче сдать в банк по 8,1 и погасить кредиты по 7,8. Как вы думаете ? + явный дефидиц гривны остатки на корсчетах ком банков в НБУ тают как снег...

pentsak@kmbs.com.ua 06/03/2009 16:37

Я думаю, що аукціони з продажу гривні від Нацбанку під погашення кредитів протривають недовго. Я не бачу положення рівноваги у довготривалій перспективі від таких дій. Я не прихильник існування великої кількості різних курсів. Там завжди є моменти для недобросовісної конкуренції.

Додати коментар
RedTram Україна