Порада Євгена Пенцака: Зупинитись – це дати себе спіймати. Інвестувати.

Євген Пенцак (191) 13 Червень'12

Теги: фондовий ринок, акції, інвестор, інвестиції

Вже видно дно, сформувалась точка входження, можна починати інвестувати в цінні метали, продуктову сировину та високі технології.

Важко передати почуття маленьких інвесторів. Вони не розуміють причин стрімкого ралі на світових фондових ринках з середини грудня 2011 р. до кінця березня 2012 р. на 10%-20%. Інвестори також не розуміють, чому стрімко обвалились ринки в травні 2012 р. на 7%-10%. Чому стрімко падало золото, срібло, нафта і продовольча сировина. Де знаходиться межа падіння євро? Чому український фондовий ринок впав у травні на 40%? Цього не знає ніхто. Як відчути «землю» у цій непростій для інвестора ситуації? Згадую анекдот на цю тему.

Тихоокеанський корабель. Сильно штормить. Літня жінка нервує, дивиться по сторонах, потім – в горизонт. Поруч проходить капітан корабля. Жінка з надією в очах запитує:

- Капітан, на якій відстані найближча земля? Я боюсь!

- На відстані 1 км 200 м, - впевнено відповідає капітан.

- А в якому напрямку? – запитує дама.

- Просто під нами! – так само впевнено відповідає капітан.

Я також не знаю, де «земля», але відчуваю, що вона десь близько. Точка входження досить хороша для всіх активів. Але, звичайно, є деякі, які заслуговують особливих преференцій.

Рекомендую зосередитись на фондовому ринку США, зокрема на акціях телекомунікаційного сектору та високих технологій, а також для диверсифікації взяти акції провідних компаній сектору FMCG та рітейлу, ф’ючерси на золото, срібло, мідь, цукор та кукурудзу.

Графік прибутковості цього портфеля з початку 2012р. у порівнянні з прибутковістю індексу S&P500 зображено нижче.

Очікувана річна доходність цього портфеля знаходиться в межах 8%-15%.

Я впевнений – «земля» поруч! І тільки час покаже, в якому напрямку зараз вона знаходилась найближче!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна