Порада Євгена Пенцака: «Час розкидати каміння»

Теги: золото, фондовий ринок, інвестор

Станом на 14 лютого 2012 року ринок почав розвертатись в сторону падіння. Інвестори зрозуміли, що ринок опинився на дуже високих позначках, що не відповідали макроекономічним показникам розвитку США та Європи. Тригером для розвороту послужили події, які стрімко почали розгортатись навколо Греції. Навіть, якщо лідери країни ратифікували угоду з міжнародними фінансовими установами Європи та МВФ, то грецький народ ще довго буде «трусити» від підписаних угод. І питання хаотичного дефолту ще буде тривалий час «висіти» над головами європейських інвесторів. Після остаточної ратифікації договору з Грецією про реструктуризацію та часткове списання боргів почнуться переговори з Іспанією та Порттугалією.

Звичайно, що на ці події зреагували інвестори підвищеною активністю, що виражалася у зростанні вбудованої волатильності, на яку вже так довго очікували інвестори. По деяких похідних цінних паперах з далекими страйками їх денна доходність перевищила 50%.

Ось усереднені показники вбудованої волатильності на ринку США:

Ми бачимо початок тренду зростання волатильності до позначки 20,44%. Оскільки ринки Європи є більш чутливими до подій з реструктуризацією боргів грецького уряду, то реакція вбудованої волатильності була більш значущою:

Вбудована волатильність (біла лінія) досягнула рівня 20,5%. Зараз складаються хороші перспективи входження в кол-опціони на ринку золота:

Золото трішки просіло, а вбудована волатильність залишилась на середніх рівнях 20%.

Висновок. Пропонуємо реалізацію такої інвестиційної стратегії: в міру падіння фондових ринків поступово купувати пут опціонні контракти і одночасно купувати кол опціони на золото з виконанням у серпні 2012 р. Золото купуємо тоді, коли воно досягне рівня 1710 доларів за тройську унцію, збільшуючи обсяги купівлі при його падінні до 1650 та 1600 доларів за тр.у. При падінні ринку на 10% така стратегія може принести короткострокову доходність величиною 50%.Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна