Порада Євгена Пенцака від 30 січня 2012 року

Євген Пенцак (191) 30 Січень'12

Теги: Євген Пенцак, золото, фондовий ринок, криза, індекс, інвестор

Фондові ринки світу завмерли в очікуванні розгортання європейської боргової кризи, і перш за все, долі державних боргових зобов’язань Греції. Непогана корпоративна звітність та макропоказники США підняли оптимізм зневірених інвесторів, і ринки показали висхідний тренд протягом першого місяця 2012 року. Проте є багато підстав уважати, що цей тренд виявиться доволі коротким і короткочасним.

Значне падіння волатильності по похідних фінансових інструментах призвели до значних втрат інвесторів, навіть тоді, коли вони добре передбачили рух основних фондових індексів. За деякими інструментами вбудована волатильність впала вдвічі, тобто на 50%, і досягнула рівня 14%-15%, а по золоту впала з 30% до 20%.

Тому, рекомендую закривати кол-опціонні контракти по золоту, які вже у січні принесли інвесторам доходність принаймні у 30%, збільшувати частку портфеля у кол опціонах на S&P500 (страйк 1450), та у пут опціонах на FTSE100 (страйк 5800). Якщо індекс S&P500 виросте на 5%-7%, то повністю продаємо кол опціони, а якщо золото впаде до 1680 за тройську унцію, то починаємо купувати кол опціони на золото при вбудованій волатильності не більшій 23%. Загальна рекомендація: S&P500 (страйк 1450) - 50%, FTSE100 (страйк 5800) – 50%.Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

sinmax 30/01/2012 11:29

Мені подобаються ваші поради інвесторам.

Але чи могли б ви у своїх рекомендаціях також звертати
увагу на інструменти українського фондового ринку?

Не завжди легко зрозуміти ваші стратегії на міжнародних ринках
внаслідок "складних" слів та відсутності візуальних матеріалів.

Дякую.

yevhen.pentsak@gmail.com 01/02/2012 10:47

Дякую за відгук. По українському ринку рекомендую використовувати депозити і інструменти з фіксованою доходністю 25%-27% принаймні до осені 2012 р.
Я розумію, що важко використати поради на практиці з різних причин. Я регулярно проводжу інвестиційні клуби, де ми дискутуємо інвестиційні питання, що хвилюють інвесторів. Зокрема, таке засідання інвестиційного клубу буде сьогодні, 1 лютого о 19:00, в Києво-Могилянській Бізнес-Школі. На цю подію потрібно реєструватись вона безкоштовна для учасників.

Додати коментар
RedTram Україна