Порада Євгена Пенцака: потрібно пристосовуватись до нових обставин

Євген Пенцак (191) 02 Вересень'11

Теги: фондова біржа, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: рівень безробіття стагнує у США на рівні 9,1%, інвестори налякані початком глобальної рецесії, суперечливі прогнози щодо подальшого розвитку на світових фінансових ринках, український фондовий ринок після ковтка свіжого повітря йде в піке, не подаючи шансів виходу з нього

Ідея початку нової хвилі рецесії домінує в обговореннях на фінансових сайтах світу. Зокрема, точиться суперечка між відомим Нуріелем Рубіні та Джеромом Сігелом, професором фінансів Вортонської бізнес-школи. Н.Рубіні вже традиційно «згущує фарби» і каже, що ми маємо 60% ймовірності скотитися до глобальної рецесії (не тільки в США) у поєднанні відсутності механізмів боротьби з нею. З його думкою важко не погодитись, взявши до уваги останню статистику по безробіттю – стагнація на рівні 9,1%. Дж.Сігел каже, що дуже небезпечно брати до уваги лише дані останньої статистики, що все може поправитись в останньому кварталі. Але для цього потрібно робити рішучі кроки, пора закінчувати з популізмом. Потрібно суттєво зменшити допомогу по безробіттю. Значна частина людей, що сидить на допомозі по безробіттю пішли б працювати, якби суму виплат значно зменшили. Поки професори обговорювали поточну ситуацію на ринку, то учасники ринку проголосували своїми ставками: провідні європейські індекси впали на 2,5-3%, а американський ринок відкрився падінням на 1,5%.

Допоки регулятори ринку сперечаються щодо введення заборони на короткі позиції, інвестори «коротять» з усіх сил, використовуючи ф’ючерси та пут-опціони. Мої рекомендації зводяться до простої стратегії: бути в довгій позиції по стабільних продуктово орієнтованих голубих американських фішках (MCD, KO, KFT, TSN) і придбати червневі 2012 пут-опціони на індекс S&P500 зі страйком 900 або 1000. Обсяг інвестицій у голубі фішки у 4 рази більший від інвестицій у опціони на індекс S&P500.

Така стратегія дозволить впевнено пережити наступну хвилю паніки на ринку, а якщо паніка виявиться значною, то ще й непогано заробити.

Сміливо можна купувати пут-опціони й на українському ринку на ф’ючерс української біржі. Ймовірність домінування ведмежих настроїв є великою і схоже закріпиться надовго на українському ринку.

Як казав відомий філософ: «Тільки дурень впевнений, що обставини повинні пристосовуватись до нього». Насправді, нам потрібно пристосовуватись до нових реалій ринку. Коли ринки падають, можна усміхатись також, якщо мати «парасольку».

Вдалих всім інвестицій!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна