Порада Євгена Пенцака: договір між Газпромом та Укрнафтогазом.

Євген Пенцак (191) 19 Січень'09

Теги: Євген Пенцак, нерухомість, долар, інвестування, портфель інвестицій, ребалансування, гривня, НАК "Нафтогаз України"

Газові баталії підходять до свого логічного завершення. Минулого тижня почалась тенденція до зміцнення національної валюти, яка продовжиться і цього тижня. Потрібно використати з максимальною користю для себе цей тренд.

Вітаємо всіх наших читачів зі святом Богоявлення Господнього! Сподіваємось, що всі мали змогу попити святої водиці і отримати духовний заряд - він нам у цьому році ой як не зашкодить!

Проте крім духовного заряду нам потрібно ще й мати залізну витримку і стальні нерви. Газові баталії підходять до свого логічного завершення, і сьогодні оголосять деталі підписаної угоди між Газпромом і Нафтогазом.

Аналітики ще довго аналізуватимуть результати переговорів і будуть шукати, хто виграв у цій газовій війні. Я притримуюсь погляду, що це насправді не була війна, а добре спрямована гра на довготривалу перспективу. Росія показала «who is who», що зазвичай є частиною бізнес-гри у репутацію (credibility), початок якої ми спостерігали під час грузино-російського конфлікту у серпні 2008 р. Нам залишається сподіватись, що досягнуті у переговорах умови постачання газу для України були обумовлені ще перед початком конфлікту.

Минулого тижня почалась тенденція до зміцнення національної валюти, яка продовжиться і цього тижня.

Потрібно використати з максимальною користю для себе цей тренд. Дохідність по українських державних та корпоративних зовнішніх запозиченнях є доволі високою, зокрема спред між українськими бондами та скарбничими бондами США складає 23% (див. тут). Це вказує на надзвичайно тривожні симптоми для української фінансової системи.

Тому мої рекомендації на наступний тиждень є такими:

  • продовжуємо ребалансувати свiй інвестиційний портфель у спiввiдношеннi:

1. 20% - у гривнi,

2. 30% - у доларi,

3. 30% - у євро,

4. 20% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Сьогодні долар можна придбати за 8,40 грн., а євро – за 11,30 грн.

  • здійснювати ребалансування невеликими порціями, наприклад щодня по 1 тис. доларів та 1 тис. євро;

  • нерухомість і земля продовжать своє падіння в найближчі місяці.

Тому ті, хто залишиться при грошах, матиме кращі потенційні можливості для інвестування.Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна