Порада Євгена Пенцака: балансування на канаті без права на помилку

Євген Пенцак (191) 31 Травень'10

Теги: фондовий ринок, портфель інвестицій, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: загрозлива ситуація з дефіцитом бюджету Греції, Іспанії, Італії та Португалії, український фондовий ринок відбився від «дна», але обіцяв повернутись назад, підвищення акцизів на горілку, тютюнові вироби, мінеральну воду, війна податкової з «чужим» бізнесом за наповнення бюджету

2010 рік і особливо перша декада травня надовго запам’ятається усім інвесторам за його непередбачувані «фінти»: падіння індексу S&P 500 за лічені хвилини 6 травня на 10-15%, що призвело до зменшення його капіталізації на 1 трильйон доларів; падіння українського фондового ринку на 50%-60% без видимих на це причин. Усі стали заручниками фінансових негараздів маленької Греції, що вже давно відучилась жити згідно до своїх фінансових можливостей. Але це стосується не тільки Греції, але й багатьох інших країн Старого світу, які вже давно не бачили соціальних потрясінь. Їх життя вже давно вийшло за рамки звичайної розміреності. Воно вже нагадувало повний морський штиль, і було незрозуміло, яка сила заставить захвилюватись Європу найближчим часом. Але така сила знайшлась – відсутність грошей. Коли не маєш, що їсти, то починаєш думати ефективніше! Почали різати бюджет, а тут соціальні невдоволення. Якщо відвик працювати, то повертатись до роботи дуже важко. Починаєш думати про соціальну несправедливість. Зарплата – це святе, а особливо бюджетна. Європа ще довго буде пожинати плоди від втрати своєї конкурентно здатності. По-моєму, США давно відірвалися за своїм науково-технічним потенціалом та створенням усіх умов для розвитку підприємництва від решти світу.

Тому, на мою думку, швидко вийти з кризи Європі не вдасться, ми побачимо ще не одну хвилю соціальних потрясінь у європейських країнах. Це звичайно вплине на грошові потоки від експорту української промисловості. Зрозуміло, що за таких обставин українська гривня не зможе довго протриматись на рівні 8 грн. за долар. Як правило, зміна курсу долара по відношенні до гривні відбувається у другій половині серпня, коли під палючим сонцем літа у час відпусток у людей на мить втрачається пильність, і тоді девальвація гривні, як міль пожирає фінансові заощадження громадян.

Я не хочу бути злим оракулом, але в повітрі починає пахнути смаженим. У такій ситуації кредитів від МВФ нам не бачити ще довго, а за старі вже приходить пора розплачуватись. «А где денег взять?» - говорить герой відомого мультфільму. «Занять, у соседей!» А якщо у сусідів свої проблеми? «Продать что-нибудь ненужное». А продавати мало що залишилось, і не факт, що воно комусь потрібне. Залишилось себе продати. Але у Європі і своїх громадян немає чим зайняти, рівень безробіття сягає 10%.

Вийти з замкненого кола можна лише за рахунок своїх унікальних компетенцій, коли ти вмієш робити те, чого не вміють інші. Саме тут нам потрібно шукати джерело свого успіху. Нам потрібно багато чого змінювати у системі устрою нашої держави, але починати потрібно реформи з нашої системи освіти. Дипломи наших вищих навчальних закладів служать «фіговим листком», що прикриває наше неуцтво та невідповідність кваліфікації навіть середнім міжнародним стандартам освіти. Ми обдурюємо самі себе під час проходження випускних іспитів у школі, де часто за батьківські подачки вчителям і шкільній адміністрації абсолютно сірі школярі стають носіями золотих медалей та вагомих урядових нагород, коли талановиті діти не можуть пробитися на «елітні» факультети університетів. У суспільстві навіть не розпочато відкритий діалог на ці болючі теми. Ми роками звикли до телефонного права, права сильнішого, права того, хто при владі.

Поки ми не припинимо ділити в Україні людей на своїх і чужих в залежності від кольору влади, поки не зрозуміємо наших спільних цінностей, поки на практиці не реформуємо органи державної влади, поки не припинимо займатись тотальним популізмом, нам не слід очікувати жодних покращень у житті нашої держави.

Рекомендую надалі тримати золотовалютний портфель у такому співвідношенні:

  • 10% - у гривнi,
  • 40% - у доларi,
  • 20% - у євро,
  • 30% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Зараз сприятливий час, щоб розмістити 50% свого інвестиційного капіталу в інвестиційних фондах чи напряму стати інвестором фондового ринку України, довіривши свої кошти професійним аналітикам в сфері інвестиційного управління.

Пам’ятаймо: Ви відпочиваєте, а Ваші гроші працюють. Подбайте про те. щоб вони працювали ефективно.

Вдалого Вам літнього відпочинку, а Вашим грошам – успішної роботи!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна