Порада Євгена Пенцака: коментар стосовно постанови НБУ №413, про повернення депозитів.

Євген Пенцак (191) 08 Грудень'08

Теги: Євген Пенцак, депозит, ПриватБанк, процентна ставка, портфель інвестицій, ребалансування, інвестор, НБУ, банківська система, нерухомість, дефолт, євробонд

Настав час або вигідно придбати нерухомість чи автомобіль, або добитися підвищення депозитної ставки у банку. Також читайте числену кількість корисних порад, як себе вести в умовах створеної кризи.

Загнану лань або добивають, або лікують і приручають.
Але коли поруч голодна вовчиця …

Фінансово-економічна ситуація в Україні загострюється, стає надзвичайно не прогнозованою:


 • Акції українських компаній тримаються в ціні лише завдяки стрімкому падінню гривні.

 • Євробонди великих українських компаній продаються з величезним дисконтом, вказуючи на їх можливий швидкий дефолт.

У цей непевний час можна добре заробити або все втратити. Потрібно тримати руку «на пульсі». Навіть на фоні падіння долара нерухомість продовжує падати, угоди фіксуються з 45% дисконтом у доларі у порівнянні з цінами влітку. Західні фондові ринки продовжує «штормити». Українська банківська система починає давати збої, думаю, що нелегко приходиться й страховикам та імпортерам.

Постановою Правління Національного банку України №413 від 05 грудня 2008 року (абзац 5 пункту 2):

уживати всіх необхідних заходів щодо забезпечення позитивної динаміки зростання обсягів депозитів (передусім у національній валюті України) з метою недопущення дострокового повернення коштів, розміщених вкладниками.

фактично банкам заборонено робити дострокове повернення депозитів.

Оскільки Україна залишається ласим шматком для західних інвесторів, займаючи важливе стратегічне геополітичне становище, то країни заходу не допустять втрати її незалежності, а тому повний колапс їй не загрожує. Проте корпоративний сектор України зазнає значного перерозподілу власності. Я думаю, що Джорж Сорос не просто так «забігав» в Україну два тижні тому.

Усі, хто бажав, минулого тижня могли ребалансувати свій інвестиційний портфель згідно до нашої поради від 01.12.08, тобто продати долар за ціною 7 грн. 50 коп. і євро – за ціною 9 грн. 50 коп. через валютних брокерів у обмінниках чи у банківських відділеннях. Ті, хто не встиг цього зробити, рекомендуємо здійснити відповідні операції цього тижня.

Отже, моя порада на цей тиждень полягає в наступному:

 • продовжуємо утримувати інвестиційний портфель у такому співвідношенні:

  • 35% - у гривні,
  • 40% - у металевому золотому рахунку,
  • 10% - у доларі,
  • 15% - у євро;

 • ті, хто дуже хотів придбати автомобіль імпортного виробництва, рекомендуємо зробити це зараз, отримавши максимальні знижки від дилерів; або пригляньтесь до розпродаж практично нових автомобілів банками;

 • ті, хто хотів придбати нерухомість, починаємо виторговувати у забудовників і фінансових посередників максимальну знижку 40%-50% від літніх цін;

 • утримуємось від непотрібних покупок побутової техніки, одягу, взуття і т.п.;

 • якщо у вас закінчився термін банківського депозиту, то вимагайте у банків підвищених процентних ставок, навіть якщо вас влаштовує обслуговування і діючі ставки банку (спробуйте налякати, що ви підете у інший банк, де вам пропонують підвищені ставки, принаймні на рівні 20% річних), при цьому розглядайте лише пропозиції найкращих банків України (Приват, Райффайзен, Укрсиб, Свед);

 • земельні ділянки, як високо неліквідні активи, продовжать своє падіння, а тому утримайтесь від їх купівлі.


Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна