Порада Євгена Пенцака: фортуна любить відважних

Теги: нерухомість, інвестування, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: український фондовий ринок притих, уже давно відігравши новину з результатами президентських перегонів, проблеми Греції допікають усій європейській економіці, на черзі Іспанія та Португалія, проблеми бюджету України незабаром стануть явними, непопулярних заходів новій урядовій коаліції не уникнути

"Фортуна менше любить розсудливих, а більше – відважних, тих,  хто часто повторюють: Або пан, або пропав! Тому, куди не поглянь, мудрі все бідують, а … дурні лопатою гроші гребуть, займають високі державні посади …" - пише Еразм Роттердамський у своєму відомому творі "Похвала глупоті".

Люди давно задавали собі запитанні, що призводить людину до успіху у бізнесі? Виявляється, що вміння скористатися сприятливими обставинами. Одного питають, як він заробив перший мільйон. "Важко працював, купував банани, продавав банани, … поки не померла моя бабуся …" Другого питають, як він заробив свій перший мільйон.

̶ Купив нерухомість - продав нерухомість.

̶ А за що купив нерухомість?

̶ Купив землю - продав землю і купив нерухомість.

̶ А за що купив землю?

̶ Купив автомобіль – продав автомобіль і купив землю.

̶ А за що купив автомобіль?

̶ Продав велосипед і купив автомобіль. А за велосипед я вже відсидів!

Історій про успішних людей є багато. Дуже рідко розважливість людей приводила до великих успіхів. Вміння готуватись до успіху у житті є надзвичайно важливим. Потрібно бути завжди готовим скористатись сприятливими обставинами у бізнесі. І у такі можливості потрібно інвестувати. На сучасній мові інвестиційного аналізу це називається інвестуванням у реальні опціони. Управління бізнесом багато в чому нагадує управління власним життям. Ми деколи прискорюємо його хід, деколи сповільнюємо, змінюємо професію, напрямок бізнесу, друзів, місце проживання … І ці зміни приходять часом спонтанно, незаплановано. А що, коли спробувати планувати ці зміни або планувати готовність до змін у власному житті чи у діяльності власної компанії? Саме такий підхід закладено у аналітичні моделі розробки довготермінової стратегії діяльності бізнесу.

Ці теми ми нещодавно обговорювали з представниками європейського енергетичного бізнесу у Ерасмус університеті м. Роттердам (Erasmus University Rotterdam), де я мав нагоду викладати курс Сучасні техніки оцінювання інвестиційних проектів в умовах підвищеного ризику.

Євген Пенцак,інвестування,нерухомість, інвестиційні проекти, Еразм Роттердамський

Цей університет названо в честь відомого нідерландського філософа Еразма Роттердамського. Ми обговорювали також питання ризику та управлінських опціонів у капітальному бюджетуванні, вартості під ризиком (VaR), як базової технології управління ризиками компанії, використання моделі Кокса-Роса-Рубінштейна для оцінювання ризикових інвестиційних можливостей, неперервні стохастичні процеси та модель Блека-Шоулза-Мертона для оцінювання вартості бізнесу та операцій зі злиття та поглинання, інвестиційний таймінг та його вплив та збільшення вартості інвестиційних проектів, а також питання ідентифікації вбудованих у проект привабливих інвестиційних можливостей та їх оцінки.

Представники європейського енергетичного бізнесу зізнались, що Україна для них звучить доволі екзотично і небезпечно з точки зору інвестування. У них є велике бажання інвестувати у відновлювані джерела електроенергії, вони шукають за надійними українськими партнерами, але поки що … для них інвестиційне середовище закінчується на сході Німеччиною. Далі – одні ризики … тому метою курсу якраз і було показати приховані можливості, які несе у собі ризик, щоб перетворити його вмілими діями на додаткові можливості.

Взагалі, подивишся як живе пересічний голландець

Євген Пенцак,інвестування,нерухомість, інвестиційні проекти, Еразм Роттердамський

і розумієш, що життя у них одне і додаткові можливості, які несе їм Україна, не співмірні з руйнуванням їх тихого і розміреного життя. Вони самі про себе говорять, що вони занадто ліниві, щоб ганятися за "журавлем у небі".

Можливо, нам українцям, потрібно спробувати зловити за хвіст цього птаха удачі і братись за роботу, поки Європа спить. А не намагатись переспати всіх, бо ще трохи і станемо спальним районом всього світу.

Свій золото-валютний портфель продовжуємо тримати у наступному співвідношенні:

  • 10% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 30% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Український ринок акцій який час стагнуватиме і визначатиметься з майбутнім трендом. Якщо вдасться перемогти популізм і роздачу соціальних пряників, посилити конкуренцію, встановити зрозумілі правила гри для бізнесу, то маємо шанс на зростання.

Не пропускайте повз себе сприятливі інвестиційні можливості!

Усе геніальне – просте, і знаходиться поруч!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

vityoc 06/04/2010 14:55

Доброго дня, Євген!
хотілося б почути ваш коментар стосовно: www.fxstreet.com/rates-charts/forward-rates/
Наперед дякую!

Додати коментар
RedTram Україна