Порада Євгена Пенцака: що би сказав Ейнштейн?

Теги: фондовий ринок, інвестування, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: на українському фондовому ринку спостерігаємо позитив на фоні піднесення виникаючих економік, а також на емоціях щодо кульмінаційних президентських виборів, МВФ очікує консолідації української влади, індекс споживчих цін готується до нового стрибка вгору, з наближенням весни підуть вгору також ціни на пальне, чи витримає тиск гривня

"Ще нікому не вдавалось жити поруч з драконом і не зауважувати його" (Джон Толкієн, Гобіт). Тому не будемо прикидатись, що кульмінацією цього тижня будуть президентські вибори. Почуття двоякі. Хочеться змін, але ти розумієш, що зміни, які нам будує прем’єр, можуть відбутись лише на папері і у передвиборних гаслах. Хто заважав команді прем’єра їх втілювати в життя протягом останніх кількох років. Відмінити строкову службу – давно пора! Здійснити реформу охорони здоров’я – за! Змінити складну податкову систему, реорганізувавши або замінивши податок на додану вартість – вперед! Встановити податок на елітну нерухомість у непристойно великих обсягах. Ми давно чекаємо на це! Реформувати злиденну систему освіти, з якою ми прагнемо опинитись у світових лідерах, - хто проти! Коли слухаєш нашого прем’єра, то дивуєшся, яка розумна жінка, стільки знає, а як говорить! А коли її проектуєш на дії, то мій оптимізм показує, що можливо 10% вдасться реалізувати. Для чого тоді дурити людей? Я переконаний, що це була основна помилка передвиборчої кампанії штабу Юлії Тимошенко – безмірний популізм. Якби був живий Альберт Ейнштейн, він би сказав: "Безмежними є тільки Всесвіт та людська дурість і, можливо, популізм Юлії Тимошенко, причому у першому та другому я би засумнівався". Я не про те, за кого ми повинні голосувати. Це особиста справа кожного. Голосувати потрібно за того, з ким ви пов’язуєте своє та родинне благополуччя, можливість розвиватися, ставати кращими, перспективи розвитку своїх дітей і т.п. Тому й існують вибори, тому вони і є одним з основних інструментів демократії.

Я пригадав одну історію з життя А.Ейнштейна. Якось до нього звернулась відома топ-модель: "якби ми утворили супружну пару, то наші діти були б такі розумні як Ви і такі красиві як я". На що Альберт відповів: "А якщо станеться навпаки?" Так само і у нашій політиці. Якщо об’єднати кращі риси двох наших кандидатів на посаду президента, то утвориться пристойний кандидат. А якщо навпаки? Коментарі зайві – гримуча суміш.

Вибори дадуть нам переможця, нового президента України! Той хто програє, повинен втішитись – добре, що не я! Бо потрібно буде працювати, робити непопулярні кроки. Мовні питання, НАТО, Євросоюз, Росія зразу підуть на другий план. Потрібно буде вирішувати питання з українськими комерційними банками, які досі заборгували населенню України пристойну суму. Потрібно вирішувати питання кредитування української економіки, підготовки інфраструктури до Євро-2012, реформування житлово-комунальної системи, наповнення бюджетів і т.п.

Альберт Ейнштейн,фондовий ринок,інвестування,Євген Пенцак

Якщо вам здається, що коліщата на малюнку вище крутяться, то ви глибоко помиляєтесь. Якщо вам здається, що після виборів президента України, ваше життя докорінно зміниться, то ви помиляєтесь також. Лише власна робота та власні зусилля можуть змінити ваше життя на краще!

Враховуючи підсилення долара відносно євро і перспективи зростання американської економіки, рекомендую ре балансувати золото-валютний портфель у наступному співвідношенні:

  • 10% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 30% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Думаю, що цього тижня український фондовий ринок зростатиме на 5%-10%. Не упустіть шанс здійснити привабливі інвестиції у ліквідні акції українських компаній і зафіксувати прибутки наступного тижня.

Вдалого всім тижня, будьте обачні!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

VolodymyrKoval 04/02/2010 17:59

На Вашу думку, чи голоси "проти всіх" (в умовах України!) сприятимуть формуванню 3-ої кандидатури чи нової великої політичної сили?

pentsak@kmbs.com.ua 04/02/2010 19:36

Про нову політичну силу ще рано говорити. Повинно пройти об"єднання опозиційних політичних сил до тих, що є лідерами у президентських перегонах.

VolodymyrKoval 04/02/2010 23:57

Ваша правда. І дай Бог, щоб там, де "два українці - три гетьмани", нарешті був один гетьман. :-)

Додати коментар
RedTram Україна