Порада Євгена Пенцака: 5-та авеню Бродвею не указ

Євген Пенцак (191) 09 Листопад'09

Теги: Євген Пенцак, фондовий ринок

Інформаційний фон тижня: український фондовий ринок оговтується від стрімкого падіння у жовтні, золото йде вгору, зростає безробіття у США, матеріалізується параліч української політики

Рухаючись від формальної столиці США до її фінансового серця, Нью Йорку, вже починаєш зауважувати, що не все так прекрасно у цьому царстві демократії. Чим далі від столиці, тим менше балачок про демократію і стає більше ділової активності. Нью-Йорк живе своїм напруженим самостійним життям. Величезна кількість людей цілеспрямовано рухаються до своєї мети, не витрачаючи час на дрібниці. Якщо ти не рухаєшся, то Нью-Йорк не для тебе. Через тебе пройдуть, можливо переступлять і не запитають, як звали. Це місто лідерів і для лідерів, саме тут здійснюються карколомні кар’єрні стрибки. Тут талант має значення. Чого вартує робота трупи молодих акторів на бродвейському шоу? Відбір - один зі ста привабливих претендентів. Які відточені рухи, яка пластика, відчуття ритму, голос. Спочатку йде талант, а потім заслужена нагорода, у тому числі й матеріальна. Бродвей вже давно став символом успіху для багатьох талановитих акторів світу. І 5-та авеню, найдорожча вулиця світу, Бродвею не указ. Перед талантом уступають всі. Досить глянути на карту Нью-Йорка і ви побачите норов Бродвею. У США все просто: авеню вздовж, стріт поперек. А лише для Бродвею закони неписані - петляє, як хоче.

 

Тепер легко зрозуміти, чому так багато емігрантів притягувало це місто. Притягувало найкращих представників різних націй, причому усі емігранти, щоб попасти у Нью-Йорк проходили жорсткий контроль на фізичний стан і відсутність захворювань. Гордість бере лише за те, що багато наших співбесідників зізнавались, що їх дідусь родом з України. Для більшості ж американців Україна – terra incognita. Географію у них вивчають неважно, а тому кожна країна у них асоціюється з досягненнями тих людей, які там проживають. Якщо чесно, то ми не знайшли зацікавлених у інвестиціях в українську промисловість, сільське господарство тощо. Топові бізнес-школи Нью-Йорку з трепетом поглядають на схід, на азійські країни, а також на Бразилію.

До речі, золотий бичок, символ фінансового центру світу також символічно знайшов собі місце на Бродвеї, а не на Вол стріт, як планувалось.

Дуже яскраво видно у США різницю між приватною та державною освітою. Після кількох хвилин спілкування навіть не треба запитувати, якої форми власності той чи інший заклад. У державних закладах, як правило, всі тільки говорять, як добратися до звання "full" професор. Тоді можна нічого не робити і будеш "почивати на лаврах" до кінця життя. У приватних закладах основний акцент робиться на зв'язок теорії з практикою, на ефективність, на конкурентноздатність, на реальні досягнення вже і зараз. У підходах до державної пропаганди, система мислення держслужбовців та представників державної освіти США більше нагадують Радянський Союз. Так і хочеться сказати, що ми маємо шанс влитися в когорту передових націй світу. Проте мати шанс – це ще не означає ним скористатися.

Наш уряд звик лише жебрати на бюджет за рахунок вливань МФВ, а подумати про справжні державні реформи в галузі освіти, охорони здоров’я, пенсійної системи слабо!

На мою думку, лише ініціатива зсередини української інтелігенції, прагнення народу до тотальних реформ можуть повернути хід історії розвитку нашої держави. Виплавляти метал та сіяти пшеницю – це добре. Країни Африки також добувають золото, продають банани та вирощують какао боби. Але це не те, що в сьогоднішньому світі заставляє з повагою ставитись до країни! Потрібно, щоб нас поважали так, як 5 Авеню поважає Бродвей! Тільки бордель і Бродвей – це зовсім різні речі.

Рекомендую й надалі залишати інвестиційний портфель у співвідношенні:

  • 10% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 50% - у євро,
  • 10% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Золото має потенціал подальшого росту, гривна скоро почне девальвувати, український фондовий ринок застиг в очікуванні позитивних новин із заходу. Думаю, що наступний тиждень принесе зростання нашого фондового ринку, але до кінця року ми спостерігатимемо ще не одну суттєву корекцію.

Успішних Вам інвестицій!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

ML 09/11/2009 18:43

За часів СРСР ми пізнавали світ очима п.Сінкевича, який вів телепередачу "Клуб кинопутешественников".
Дякуючи пану Євгену ми маємо унікальну можливість пізнавати "західний" діловий світ. На жаль, процеси розвитку держави наразі від нас не залежать. Тому давайте кожен на своєму місці будемо підіймати вагу українського реального бізнесу. Тоді напевно дочекаємось, коли кількісні зміни переростуть в якісні. Як говорив наш земляк: "Нам своє робить...".
Ще раз подяка п.Євгену за цікаві матеріали, а особливо за вчасні поради.

Serhiy Molchanov 10/11/2009 12:11

Шкода, звичайно, що уряд не сприяє формуванню нормального інвестиційного клімату України. Адекватні реформи і з "борделю" можуть зробити "бродвей" номінально. Для реальності потрібно дещо більше...

Serhiy Molchanov 10/11/2009 12:11

Шкода, звичайно, що уряд не сприяє формуванню нормального інвестиційного клімату України. Адекватні реформи і з "борделю" можуть зробити "бродвей" номінально. Для реальності потрібно дещо більше...

Viktor Sinenko 14/12/2009 14:49

Щось тут з усіх сторін пишуть стільки всього не дуже позитивного, а Євген взяв "відгул" та не пише що з нами буде далі :-)

Додати коментар
RedTram Україна