Порада Євгена Пенцака: "що ти зробив для перемоги комунізму …"

Євген Пенцак (191) 02 Листопад'09

Теги: портфель інвестицій, долар, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: український фондовий ринок готується до нового стрибка, епідемія грипу в Україні загострює проблеми подолання економічної кризи, тимчасово зростає курс гривні

Перебування у США надихає на глобальні роздуми про глобальні проблеми розвитку людства, цивілізації, відносин між народами, людьми, сучасні тренди суспільного розвитку. Чому в Україні немає часу над цим навіть задуматися? Чому ми пристосовуємось до ситуації і намагаємось витягнути з неї максимальну користь для себе, а не віримо в те, що ситуацію можна змінити? Цього тижня я отримав для себе багато відповідей. "Чи можна побудувати комунізм в окремо взятій країні?" Who cares? Чи можна змінити державну систему охорони здоров’я, систему освіти, систему безпеки, пенсійну систему, модернізувати армію? Чи можна зробити так, щоб моя громада жила краще? ТАК МОЖНА, - відповідають американці. Приклади на кожному кроці, кожна зустріч, кожна розмова вказують на це.

Нас зустріла Флорида незвично теплою для цієї пори року погодою, більше 30º, фантастичне узбережжя з унікальними рослинами, алігаторами, дельфінами тощо. І надзвичайно відкриті та підприємливі люди. Доктор Карл Катлер (Dr. Carl Kuttler), президент Санкт Петербурзького (місто на Флориді) коледжу, відзначений президентом США за свою інноваційність та підприємливість. Якої би сфери людського життя ви не доторкнулись у цьому коледжі обов’язково знайдеться програма, що навчає відповідного фаху: музей мистецтв, театр, музична школа, допомога дітям Гаїті, реформа російської системи освіти, навчання медсестер тощо. Він у всьому бачить лише можливості, він завжди йде своїм шляхом до успіху, він постійно ставить нові цілі. Він робить все інакше. Для Карла не існує бар’єрів, які не можна здолати.

Євген Пенцак, США, америка, розвиток, проблеми розвитку,

Ми подорожуємо з ним на величезній яхті вздовж берегів Флориди, і він розповідає неймовірні історії своєї дружби з колишнім президентом Росії Володимиром Путіним, якого саме Карл "благословив" на високу посаду. Вони до цього часу залишаються близькими друзями. До речі В.Путін незабаром прибуде з офіційним візитом до Санки Петербурзького коледжу, щоб зустрітись зі своїм другом і виступити перед студентами. "Чому ж ви не спілкуєтесь з українським урядом, не наводите мости дружби між нашими народами", запитую у нього. "На все свій час", - загадково посміхається Карл.

Наступна зустріч вражає не менше. Гус Ставрос (Dr. Gus Stavros) – відомий меценат в галузі освіти, походженням з о. Кріт. Виходець з бідної родини, яка переїхала у США 1920-их роках. Важкою працею вони розпочинають свій бізнес на Флориді. Потім Гус закінчує Колумбійський університет. Гус каже, що надмірна людська жадібність призвела людей до кризи; філантропія – це не роздавання грошей, а створення можливостей для розвитку людської особистості, любов до людини і до людського розуму.  Він наголошує: "Ви не зможете допомогти бідним, зруйнувавши багатих!". Завдяки величезній фінансовій підтримці Г.Ставроса на Флориді реалізовано багато унікальних навчальних проектів. Зокрема, бізнес містечко та фінансовий парк. Туди щодня приїжджають сотні учнів з усіх регіонів Флориди. Вони вчаться виробляти продукцію, досліджувати ринок, рекламувати, продавати, брати кредити, вести своє домогосподарство, купувати техніку, сплачувати кредити, дбати за своїх дітей, за їх освіту, страхування і т.п. Про такі бізнес-парки українські діти можуть тільки мріяти.

Євген Пенцак, США, америка, розвиток, проблеми розвитку,

Я переконаний, що не одна українська урядова делегація побувала там, але що змінилося? Депутати Верховної Ради воліють посилати своїх дітей на навчання закордон. Там краща якість, але чи створили вони належні умови для розвитку українських дітей? Ми одна з найбільших країн світу по "експорту" дітей до США. І Санкт Петербурзький коледж створив спеціальну програму по навчанню з адаптації таких дітей до життя у США. Просто вдумайтесь!

Американці дуже прихильно ставляться до всіх націй, до українців зокрема. Зустрічаються курйозні історії навіть на найвищому рівні. Ми для американців є країною, де проживають найгарніші жінки світу! Тільки тому до нас будуть їхати завжди, в українську економіку будуть завжди інвестувати, будуть розширюватись програми партнерства на рівноправних умовах.

На цьому зустрічі на привітній Флориді не закінчуються. Маю честь вечеряти у яхт клубі поряд відомим бізнесменом і меценатом Вільямом Хафом (William Hough), засновником кількох коледжів, мистецьких центрів та спеціалізованої програми для практикуючих фінансистів. В.Хаф відомий у світі, як засновник відомої інвестиційної компанії William Hough & Co. Він сповідує "людську" філософію інвестування: "Віддавати людям – це справедливо!" Вільям дуже шкодує, що ще не побував в Україні, і разом з дружиною обіцяє найближчим часом приїхати в Київ. Його цікавлять нові інвестиційні можливості, він бажає Україні успішного розвитку.

Ця щира наївність багатьох американців по дитячому приваблює. Ти розумієш, що це країна, де збуваються мрії. Не самі по собі, звичайно, але їм не заважають збуватися. Невже всі освітні інновації в Україні зведуться до зміни шкали оцінювання, тривалості навчання та впровадження незрозумілої кредитної системи? Так хочеться, щоб українці мали доступ то таких навчальних програм, навчальних ресурсів, музеїв, бізнес-парків, як їх американські однолітки. Маю надію, що це колись станеться.

Рекомендую залишати інвестиційний портфель у попередньому співвідношенні:

  • 10% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 50% - у євро,
  • 10% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Не виключено, що цього тижня почнеться чергове зростання українського ринку на 5%-10%. Не упустіть шанс здійснити привабливі інвестиції у ліквідні акції українських компаній. Коли сюди прийде іноземний капітал після виборів, український фондовий ринок може виявитись надто перегрітим! Вдалого всім тижні, бережіть себе!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна