Порада Євгена Пенцака: "чому бакси не в’януть …"

Євген Пенцак (191) 26 Жовтень'09

Теги: портфель інвестицій, долар, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: український фондовий ринок продовжує своє падіння, прогнози темпів зростання світової економіки були занадто перебільшеними, МВФ все ще думає над наданням чергового траншу кредиту для України

Чому бакси не "в’януть", коли такі масштабні вливання були зроблені у фінансову систему та економіку США? Навіть навпаки, у США останнім часом спостерігається дефляція. Отже, купівельна спроможність долара не падає. Долар падає відносно євро, збільшуючи експортний потенціал американської економіки.

Чесно кажучи, не зауважуєш, що США перебувають у кризі, прогулюючись по їх найбільших містах. Їм немає коли про це думати, вони працюють руками, ногами, головою. Вони будують дороги, мости, будинки. Вони знають, що таке заробляти гроші. Вони знають, що зупинятись не можна, лише працею можна досягнути високого результату. В умовах обмеженого фінансування державний департамент США ще має можливість думати про економічний стан розвитку України, знаходить необхідні ресурси для того, щоб профінансувати повністю кредитну програму stand by Міжнародного Валютного Фонду.

Колись мені було дуже дивно, чому нам всі так хочуть допомагати. Що в них своїх проблем немає? Лише спілкування з представниками американських бізнес-шкіл, державних високопосадовців справді дає розуміння того, на яких засадах планувалася побудова американського суспільства. Усі рівні перед законом, людина понад усе, толерантність, демократія, бажання прийти на допомогу один одному. Колись би це для мене були пусті слова, що характеризують американців. Але я переконався, що вони справді хочуть допомогти усьому світу жити на демократичних засадах. Деколи аж занадто, звичайно … Як виявляється, наші провідні політики, економісти та фінансисти часто навідують столицю США для отримання консультацій, ознайомлення з передовим досвідом. Поки що результату не видно, але побачимо … Я був щиро здивований, коли високопосадовці США, жодного разу не сказали про підтримку якогось кандидата на виборах президента України. "Ми хочемо співпрацювати з кожним кандидатом, який отримає підтримку українського народу". Але зазначають, що їх дуже дивує наша нераціональна економічна політика, висловлюючи стурбованість щодо можливості України провести адекватні економічні реформи до тієї фінансової підтримки, яку вони надають через багато міжнародних фінансових інститутів.

Згадую слова відомої пісні (і трохи перекручую):

Чому бакси не в’януть запитав мене милий.

Ой, не в’януть, не в’януть, бо я так полюбила.

Зачаровані бакси витрачаю з любов’ю.

Не зів’януть ніколи - будем завжди з тобою.

На мою думку, розмови про смерть бакса є занадто перебільшеними. Коли бачиш, як людина там готова працювати за один бакс, то розумієш, що вони пройдуть через усі кризи. Чи пройдемо через кризу ми – питання залишається відкритим!

Рекомендую переводити гривневу компоненту портфеля у євро, тобто ребалансувати портфель до співвідношення:

  • 10% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 50% - у євро,
  • 10% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Думаю, не за горами (після від’їзду місії МВФ) нас очікують нові гірки на валютному ринку, тобто почнеться стрімке падіння гривні відносно долара. Український фондовий ринок штормитиме, можливе падіння на 5% цього тижня. Але на перспективу, ми знову побачимо його стрімкий ріст. Рекомендую купувати лише ліквідні активи на українському ринку.

Сьогодні насолоджувався прекрасними роботами Ван Гога та Клода Моне у Філадельфійському музеї мистецтв:

США,Америка,американская экономика,экономика,экономическое положение,баксы,долларСША,Америка,американская экономика,экономика,экономическое положение,баксы,доллар

Практично усі колекції американських музеїв, а також їх будівлі були спонсоровані громадянами США. Коли жителі України почнуть любити свій край, своє місто, свою державу, то й у нас з’являться свої меценати, свої прекрасні музеї! Нам потрібно лише повірити в себе, щоб повернути повагу до своєї держави, довіру до президента, парламенту та уряду.

Вдалого всім тижня і успішних інвестицій!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна