Порада Євгена Пенцака: найкращий час розкидати каміння

Євген Пенцак (191) 13 Жовтень'09

Теги: кредит, фондовий ринок, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: український фондовий ринок виривається у світові лідери за темпами зростання, політична боротьба втрачає свою гостроту, МВФ не залишить Україну в біді

Усі засоби політичної боротьби напередодні виборів стають у пригоді. Черговий скандал розгорівся навколо "бездипломного" заступника голови СБУ Андрія Кислинського. Міністр освіти Іван Вакарчук представив журналістам довідку про перевірку факту навчання Кислинського в Київському національному університеті ім. Шевченка, де вказано, що студент Кислинський "не значиться в наказах про зарахування на перший курс заочної і денної форм навчання в Київському національному університеті ім. Шевченка за 1994 і 1995 роки". На цю подію можна було би не реагувати, бо справжню цінність українських дипломів ми знаємо. Але у даному випадку, як кажуть, факт професіоналізму та відсутності диплома мають надзвичайно високий ступінь кореляції. Як і зрештою можна сказати про весь Секретаріат президента, за виключенням Олександра Шлапака, який часто говорить про раціональні та необхідні речі, які потрібно здійснити для порятунку нашої економіки. Зокрема, він застерігає уряд:

"Дефолт по кредитним зобов’язанням МВФ буде першим у сучасній історії. Це означає, що жодна кредитна копійка у цю державу більше не зайде – для жодного банку, для жодної корпорації, ні для держави."

Проте МВФ і цього разу не залишиться нічого кращого, як проковтнути повне ігнорування його рекомендацій і надати черговий транш кредиту Україні. "Наш паровоз вперед лети …".

Уряд продовжує розтринькувати кредитні ресурси МВФ, продовжується відтік депозитів з банківської системи на очікуваннях чергової девальвації гривні. Інвестиції у фондовий ринок України стають надійнішими зараз, ніж банківські депозити. Тому фондовий ринок демонструє за останній місяць небачене зростання – 32% в місяць! Звичайно, що чудес не буває, і найбільш ймовірно, що фондовий ринок зазнає корекції на 10%-15% у кінці жовтня та листопаді. У цей час найкраще "відсидітися" у євро та золоті, щоб потім у кінці січня 2010 знову розпочати чергове ралі.

Дивлячись на політичні та фінансові розклади в державі, можна зробити експертну оцінку щодо результатів першого туру президентських виборів: Віктор Янукович (35%), Юлія Тимошенко (30%), які у майбутньому і сформують коаліційний уряд. А у другому турі з відривом переможе Юлія Тимошенко. Багато чиновників та бізнесменів уже адаптують свої дії під цей сценарій розвитку майбутніх подій.

Далі рекомендую збільшувати частку свого золото-валютного портфеля у євро та безготівковому золоті, а також потрохи починати фіксувати прибутковість на українському фондовому ринку. Подальше його зростання – це гра в рулетку. Якщо у Вас просипається інвестиційний інстинкт, крутиться голова від упущеного прибутку на фондовому ринку, то ущипніться і поверніться у реальність.

Євген Пенцак,фондовий ринок,кредит,кредитне зобов'язання,Андрій Кислинський,уряд

З думкою про Вас!

Вдалого всім тижня!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

Andriy123 14/10/2009 14:09

п.Євгене, вітаю Вас зі святом! Що означає "Далі рекомендую збільшувати частку свого золото-валютного портфеля у євро та безготівковому золоті"? Рекомендований Вами золото-валютний портфель 15:30:50:5; 35:30:30:5 (у Відповідях) чи інший ? В останніх двох рекомендаціях Ви цих співвідношень чомусь не наводите.

змінений: 15/10/2009 09:34, відповісти
pentsak@kmbs.com.ua 15/10/2009 18:15

Дякую. Я не наводив пропорцій, оскільки передбачав, що ребалансування відбуватиметься у кілька етапів, в міру падіння долара до євро, а також долара до гривні.
Тобто, я планую довести співвідношення до
10 - в гривні
20 - в доларі
50 - в євро
20 - в золоті
Бажаю Вам успіхів!

Додати коментар
RedTram Україна