Порада Євгена Пенцака: інвестори в пошуках місця для перепочинку

Євген Пенцак (191) 09 Жовтень'09

Теги: фондовий ринок, портфель інвестицій, інвестор, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: український фондовий ринок демонструє зростання і повну незалежність від західних ринків, політична напруга стабілізується, українським банкам дедалі важче

"Коли не знаєш куди бігти, то стій і чекай поки не прийде в голову розумне рішення", - говорить одне з інвестиційних правил. Не знаючи симптомів, реагувати на наслідки є надзвичайно небезпечно в інвестиційному бізнесі. Саме такі дії створюють передумови для виникнення нових фінансових бульбашок. Але у поточних діях українських інвесторів можна знайти сенс:

  1. Якщо ринок не розженемо ми, то його за нас розженуть іноземні інвестори.
  2. Інвестиції у ринок акцій зараз виглядають безпечнішими, ніж банківські депозити та державні облігації.
  3. Постійне очікування девальвації гривні стає причиною надмірної нервозності українських інвесторів.
  4. Долар лякає своєю волатильністю та стрімким падінням відносно євро.
  5. На українських євробондах вже багато не заробити.
  6. Без зростання сировинних ринків неможливе зростання світової економіки.
  7. Світ повертається до вічних цінностей: сировина, золото, нафта, сільськогосподарська продукція, енергетика.
  8. Нерухомість ще не скоро стане ліквідним активом на українському ринку.

Проте скоро ми відчуємо проблему з притоком нового капіталу. Західний інвестор до закінчення президентських виборів в Україну не прийде, а фінансові ресурси українських інвесторів уже на межі. Залишається одне – побавитись у "гірки". Валютні ігри Нацбанку також не за горами. Комусь буде потрібно сколихнути спокій на валютному ринку, щоб спровокувати незадоволення населення. Думаю, що незабаром відбудеться атака на долар, а саме на зниження його курсу відносно гривні, а потім - стрімкий обвал гривні до 9-9,5 грн. за долар. Населення не витерпить такого знущання, що може призвести до "непередбачених" наслідків. Фондовий ринок на ці події відреагує корекцією, а інвестори "відстояться" у цей непередбачуваний період у іноземній валюті.

Рекомендую потрохи збільшувати частку свого золото-валютного портфеля у євро, щоб майбутня девальвація долара не застала нас зненацька. Корекцію фондового ринку можна перечекати також у безготівковому золоті.

Взагалі, рекомендую не довіряти передвиборним популістським обіцянкам головних кандидатів на перемогу у президентських виборах. Намагаймось знайти приховані наслідки для наших інвестиційних портфелів від їх обіцянок. Тобто, вчимось читати повідомлення в засобах масової інформації «між рядків», як на наступному малюнку ми під крилами великого птаха бачимо два менші птахи:

Євген Пенцак, інвестиції, інвестори,українські інвестори,валюта,фондовий ринок

Так під крилами української політики ховається український бізнес. Гарних Вам вихідних!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна