Порада Євгена Пенцака: гарна прибутковість на поганих ринках

Євген Пенцак (191) 01 Жовтень'09

Теги: інвестиції, фондовий ринок, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: світові фондові ринки стагнують, український фондовий ринок демонструє стрімкий ріст, невдалий продаж ОПЗ, проблемна реструктуризація боргів Нафтогаз України.

Настав жовтень, і можна коротенько підсумувати результативність деяких інвестиційних порад на нашому сайті. Нагадаю, що разом з Михайлом Колісником на початку травня ми робили опитування стосовно курсу долара станом на 1 жовтня 2009 року (Думки посеред тижня (5.06.09)). Для базового кластеру (95% опитаних) картина виглядала так:

Середнє значення, грн. за долар

8.24

Стандартне відхилення, грн.

0.09

95% інтервал довіри

[8.06; 8.41]

 

Тобто, як ми бачимо наші топи та власники бізнесу достатньо добре, навіть відмінно, зуміли передбачити курс долара відносно гривні. Незабаром ми розпочнемо нове дослідження стосовно майбутнього курсу долара та євро станом на 1 січня 2010 р. Інформація про опитування скоро буде на нашому сайті. Усіх бажаючих прошу приєднуватися. Нам дуже важлива Ваша думка!

Минулого тижня я писав: "На мою думку, долар повинен ще трохи впасти відносно гривні протягом наступних кількох днів". Передбачення збулося. Стосовно розвитку фондового ринку і пріоритетних акцій для інвестування я рекомендував (Порада тижня (31.08.09 - 4.09.09)):

"… впевнено продовжуємо інвестувати у українську економіку, купуючи акції вітчизняних компаній у відповідності до свого галузевого бачення розвитку фондового ринку. Я притримуюсь стратегії: AZST, ENMZ, ALMK, STIR, ZAEN, BAVL."

Як ми вже зараз бачимо, така стратегія призвела до дуже успішного результату. Саме такий підхід було використано протягом трьох тижнів діяльності інвестиційного фонду "Фінарт Перший", який формується KMBS спільнотою у КУА ТАСК. Зараз сертифікати фонду ще продаються за номіналом 1 тис. грн.

Стосовно золото-валютного портфеля, то я не здійснював жодних дій. Проте, якщо долар продовжить своє падіння ще на 10-15 коп., рекомендую переводити гривневу компоненту портфеля у євро, тобто ребалансувати портфель до співвідношення:

  • 15% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 50% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Як тільки ми відчуватимемо корекцію українського фондового ринку, то зароблений "жирок" на рості українських акцій рекомендую відкладати у золотий банківський поточний рахунок. Ринок нерухомості продовжує стагнувати, а тому, якщо вам воно не потрібне для проживання, то краще вкладатися у більш ліквідні активи.

Кажуть, що на українському ринку акцій з’явилося багато нових Інтернет трейдерів, які разом задають незрозумілі для аналітиків тренди. Тому потрібно більше уваги приділяти формуванню структурованої, а не ситуативної інвестиційної стратегії. Тільки, коли видно загальну картину фондового ринку, можна знайти нові та цікаві інвестиційні ходи. Уважно подивіться на наступну картинку і на стику структур Ви побачите темні плямки, навіть коли їх там насправді немає.

Євген Пенцак, фондовий ринок,передбачення,дослідження,долар,курс долара,інвестиції

Успішних Вам інвестицій!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

Sergey 02/10/2009 21:41

Доброго вечора, Евгене
Буду вдячний за детальну інформацію про ІФ "Фінарт Перший", а також телефон контактної особи з якою можна поспілкуватися з питань придбання сертифікатів

Дякую

pentsak@kmbs.com.ua 05/10/2009 18:21

Доброго дня, Сергію,
дякую за інтерес до нашого фонду
Контактну інформацію Ви можете знайти за адресою
http://www.finartcapital.com/

Додати коментар
RedTram Україна