Порада Євгена Пенцака: голосуй за повітряні бублики

Євген Пенцак (191) 15 Вересень'09

Теги: Євген Пенцак, валютний ринок, курс валют

Інформаційний фон тижня: український фондовий ринок чекає на позитив з заходу, на заході очікують другої хвилі кризи, інфляцію та зростання безробіття, долар продовжує провалюватися відносно євро

Не встиг я у попередньому випуску Порад тижня (7.09.09 - 11.09.09) підняти питання про діяльність ключових осіб НБУ, як там розпочались службові розслідування про зловживання. Долар не здається в Україні – його голими руками не візьмеш. Хіба що швиденько вступити в євросоюз, перейти на євро, і тоді ми йому покажемо! По-моєму, система починає сипатися. Загинаються кредитні спілки, страхові компанії, у банках зростає відсоток проблемних кредитів, продовжується відтік гривневих депозитів та відтік інвестиційного капіталу з відкритих та інтервальних ПІФів КУА. У осінні місяці очікується загострення інфляції через зростання вартості молокопродуктів та цін на пальне, що спричинить подальше падіння гривні за відсутності активних валютних інтервенцій НБУ. Попит на українську нерухомість ще не настав. Нерухомість і є нерухомість, а зараз потрібно рухатись, щоб встигати заробляти на чужій неліквідності. Якщо у США з початку року збанкрутувало 84 комерційних банки і подальші очікування не є втішними для банківського сектору США. То що вже говорити про українські комерційні банки. НБУ потрібно готувати нові команди тимчасових адміністраторів. Уряд продовжує нам малювати світле майбутнє з повітряними бубликами для всього електорату. Напевне в уряд набрали нових шаманів по заговорюванню кризи, коли уряд сміливо пропонує бюджет 2010 р. з дефіцитом у 50 млрд. грн.? А яким він виявиться насправді? А скільки ще позик корпоративного сектору слід повернути у 2010? Чим більша брехня – тим більш правдивою вона здається для електорату. Я й не думаю, що опозиція здатна щось змінити на краще в Україні! Зміниться лише жаргон! Від «рятівника нації» віє тотальною депресією – «колгосп без сільради».

Насправді ж, не все так трагічно, якщо припинити зараз цей передвиборчий популізм, і критично глянути на бюджетні витрати. Але це може статися лише за однієї умови, коли міжнародні фінансові установи перестануть кредитувати Україну вже і зараз! Принаймні налякають, що не будуть цього робити!

Стосовно курсу доларгривня, то вважаю, що зараз справедлива вартість долара в Україні 7 грн. 40 коп. за умови, що не відбудеться неконтрольованої емісії гривні Нацбанком. Зрозуміло, що до виборів президента очікувати курс, нижчий за 7 грн. 90 коп. не вартує. І після також, бо інфляція до кінця 2009 року в Україні дожене справедливу ціну долара до 8 грн. 50 коп. Чим більшим буде політичне протистояння напередодні виборів, тим більшими будуть коливання долара.

Все ще рекомендую тримати золото-валютний портфель у співвідношенні:

  • 35% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Чекаємо на інтервенції НБУ і тоді купуємо євро!

Мені подобається повітряний рис, люблю слухати казочки про повітряні бублики, але в реальному житті ми отримаємо скоро лише бублики з повітря та їх дирочки!

Вдалого всім тижня!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

stasmts@gmail.com 15/09/2009 11:36

Як на вагу думку може вплинути збільшення прожиткового рівня на інфляцію в 2010?

pentsak@kmbs.com.ua 15/09/2009 11:43

Відповідь однозначна - вплине, бо ці два показники є тісно пов"язаними між собою. Питання лише в достовірності статистичних даних стосовно інфляції протягом останніх двох та наступних місяців. На мою думку, ефект "весни", скачок продовольчих цін вже може відбутися цієї осені, а показники "офіційної" місячної інфляції залишатимуться на рівні близько 0.
До виборів потрібно дотягнути з добре контрольованими показниками.

Andriy_Kh 15/09/2009 14:46


[pentsak@kmbs.com.ua]: Не встиг я у попередньому випуску Порад тижня (7.09.09 - 11.09.09) підняти питання про діяльність ключових осіб НБУ, як там розпочались службові розслідування про зловживання.
===

Може підніміть заодно питання про корупцію в країні?... А раптом?!

:)

pentsak@kmbs.com.ua 15/09/2009 15:28

Андрію, про корупцію не вийде, хто ж тоді "працювати" буде?

ngryndik@yahoo.com 15/09/2009 23:35

Євгене, як на вашу думку, наскільки швидко відбуватимуться глобальні зміни у світовому фінансовому секторі, такі як знецінення доллара і перехід на нову резервну валюту (це вже широко обговорюється).

pentsak@kmbs.com.ua 18/09/2009 12:18

На мою думку ці світові зміни вже не за горами - перший квартал 2010, за моїми відчуттями буде переломним. А стосовно переходу на нову резервну валюту, то це вже питання 5-10 років.

Додати коментар
RedTram Україна