Порада Євгена Пенцака: Гра в долар - 2:0 на користь НБУ

Євген Пенцак (191) 25 Серпень'09

Теги: НБУ, курс валют, фондовий ринок, бюджетування, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: динаміка падіння гривні стабілізувалась – 10 коп. в тиждень, світові фондові ринки відчули свіжий бриз зростання, український фондовий ринок святкує «незалежність» від російського та американського – зростає навіть на негативі.

Свято Незалежності в Україні провокує думки на тему: успіхи України на шляху до свого процвітання! Так, ми горді за свою країну, що можемо вільно говорити про те, що думаємо, чого прагнемо, можемо легше реалізовувати свої підприємницькі таланти, ніж за часів совдепії, можемо подорожувати по світу, знайомлячись з культурами та надбаннями інших народів. Що далі? Сфера освіти: перехід від 10 класів до 11 і 12 в середній школі, втискання нікому не потрібних предметів в шкільні курси, нових «американських» методик, які не відповідають традиціям і культурі нашого народу. Сфера медицини: коли в лікарню йдуть повністю зі своїми ліками, постіллю та їдою, третьосортні щеплення, від яких вмирають діти, боязнь дільничних лікарів, які випишуть найдорожчі ліки або будуть труїти антибіотиками. Сфера публічного транспорту: у три прогини люди стоять у місцевих маршрутках, зруйновані дороги. Може сфера культури чи мистецтва процвітає? Може розвивається сфера спорту, будуються нові спортивні майданчики, діти відвідують державні спортивні секції? Може можемо похвалитися збереженням природи чи екологією? Чи може зробили перші кроки для подолання корупції? Чи може укріпили обороноздатність країни? Чи може пенсіонери стали жити краще? Сумно, але треба на цьому ставити крапку, і почати творити нашу державу! Час кризи – найкращий момент для переосмислення державної політики. Поки грім не вдарить, і ми не опинимось на грані дефолту, ніхто про це з керівників країни думати не почне.

Зараз багато критикують уряд щодо залучення фахівців з МВФ до написання бюджету на 2010 рік. А як же інакше? Хто нам його напише, щоб він був бездефіцитним? А так – буде на кого звалити! Ми тут ні при чому! Я вважаю, що це перший правильний крок уряду – віддати управління державою професіоналам. Ну а дерибан, звичайно, що нам! Бо це найцінніше у нашій владі, інакше – для чого вона потрібна?

Нацбанк впевнено перемагає долар – падіння гривні стабілізувалось: всього 10 коп. в тиждень. Легко порахувати за такої динаміки, де ми опинимось до кінця року. Головне бути передбачуваним!

Зараз інвесторів світу хвилює три запитання:

1. Коли закінчиться світова рецесія?

2. Яким чином (у якій формі) буде відбуватися відновлення економіки?

3. Чи існують ризики початку нової кризи (рецидиву)?

Нуріель Рубіні стверджує, що економіки країн єврозони та США завершать падіння у третьому кварталі 2009, і зростання вже може розпочатись у 2010 році. А в таких країнах, як Китай, Індія, Бразилія, відновлення економік вже почалося. Стосовно другого питання, то дебати йдуть щодо форми відновлення економік: V, U чи W? Н.Рубіні переконаний у U формі, де нижня частина букви U триватиме від двох до трьох років, коли рівень безробіття зменшиться до докризових показників. Ризик розвитку світової економіки за W також присутній: якщо збільшити податки і зменшити бюджетні витрати, то може розпочатися дефляція і новий виток рецесії; а якщо збільшити вливання в економіку, то збільшиться дефіцит бюджету, зростуть процентні ставки, інфляція і розпочнеться стагфляція. Ще одним чинником, що може спровокувати новий виток кризи, може бути подальше зростання цін на нафту.

Хиткими залишаються позиції американського долара, все більше відомих економістів світу поговорюють про його нелегке майбутнє. Диму без вогню не буває! Вже кілька моїх знайомих почали переводити свої валютні заощадження повністю у євро. Критика команди економістів Барака Обами звучить все гучніше. Тому, як тільки НБУ буде змушений виходити на міжбанк з прийнятним курсом долара 7,8-8 грн. у великих обсягах, то рекомендую переформувати золото-валютний портфель у співвідношенні:

  • 10% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 55% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Думаю, що український фондовий ринок продовжить своє зростання. Сидіти в «кеші» незабаром буде небезпечно – потрібно думати про реальні інвестиції, нерухомість або фондовий ринок. До речі, інтервальний інвестиційний фонд «ФІНАРТ ПЕРШИЙ» уже зареєстровано, і вже можна придбати інвестиційні сертифікати фонду за номіналом 1 тис. грн.

Детальніше з характеристиками фонду та умовами придбання можна познайомитись на сайті: www.finartcapital.com

Поведінкові фінансові ідеї завойовують все більшу популярність. Рекомендую на цю тему подивитись свіжий кліп у The EconomistПрохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна