Порада Євгена Пенцака: Гра в долар - 1:0 на користь НБУ

Євген Пенцак (191) 19 Серпень'09

Теги: Євген Пенцак, портфель інвестицій, курс валют, криза, НБУ

Інформаційний фон тижня: штормить світові фондові ринки, початок кінця чи кінець середини, ажіотаж на валютному ринку України, український фондовий ринок має потенціал зростання.

Повідомлення про закінчення світової фінансово-економічної кризи виявились передчасними. У понеділок 17 серпня світові фондові індекси продемонстрували рекордне падіння на 2%-3%. Демонструють перші спроби оживання ринки нерухомості, але подальше зростання рівня безробіття зводить їх нанівець. Сировина то стрімко зростає, то падає. Світова економіка б’ється в конвульсіях. Чи виживе хворий? Що в організмі залишилось здоровим? Потрібен доктор Хауз. Але й він присів на обезболюючі. Можливо, потрібно влити ще один трильйон, щоб не відчувати болі. І «паровоз вперед лети». Де зупинимось - побачимо. Що ми втрачаємо? Якщо сидимо в «кеші», то все з’їсть інфляція у довготерміновій перспективі. Якщо прикупили земельки, то «кому вона потрібна» у тій же ж довготерміновій перспективі? Земля – обмежений ресурс! Людське життя – також обмежений ресурс! Життя для ресурсу, чи навпаки! Скупити нерухомість? Хто ж за неї платитиме? Що залишається? Правильно – їсти хочуть всі! Хліба і видовищ, – казали римляни. Видовища будуть – вибори не за горами! Отже, все просто – залишається хліб! І бензин! Два фактори, що будуть правити світом. Без них нікуди.

Думаю, що подібні міркування приходять в голову багатьом, в тому числі й президентам сусідніх країн. Нафта є - потрібен хліб. Добре, що Європа слабка, а США не до України. І можна починати натиск! У ворожому таборі все ділять і поділити не можуть! Зелені паростки зростання? Але скоро осінь. За нею – зима! Зимою обезболюючі не допоможуть! Потрібно грітись. Може виявитись пізно пити Боржомі.

Прем’єр Юлія Тимошенко вимагає від Національного банку України в терміновому порядку стабілізувати курс гривні: «Сьогодні немає жодних передумов для коливань курсу національної валюти. Сьогодні всі економічні показники говорять про те, що гривня повинна укріплятися, а те, що відбувається сьогодні в Національному банку, коли національна валюта слабне, не пояснюється економічними причинами і кризовими явищами …» Я також думаю, що немає, але б тоді життя багатьом політикам було б нецікавим. Все, як у відомому мультику: «Давай кота заведемо! Для чого? Він мишей буде ловити! А у нас немає мишей! А ми заведемо!»

Золото-валютний портфель продовжуємо тримати у співвідношенні:

  • 35% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Очікуємо, що НБУ домовиться з прем’єром, долар просяде, і тоді починаємо ребалансувати наш портфель з гривні в іноземну валюту. Купуємо акції українських компаній металургійної та хімічної галузей.

Основоположники класичних методів раціонального аналізу поведінки економічних агентів, Джон фон Непман і Оскар Моргенштерн, писали: «… суть уникнення ризику полягає у тому наскільки ми готові прийняти рішення, що здатні спонукати інших прийняти рішення, результати яких будуть несприятливими для нас». Давайте не провокувати один одного на необдумані вчинки. Людське життя не платівка – назад не переграєш!

Давайте допомагати один одному знаходити взаємовигідні рішення!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна